Фонд провів навчальні семінари у Краснограді та Шевченковому

16.07.2016
Фонд провів навчальні семінари у Краснограді та Шевченковому

 

Продовжує свою роботу «Школа місцевого самоврядування», створена Благодійним фондом соціального розвитку Харківської області. Цього тижня експерт Фонду Валентина Мамонова побувала у Краснограді та Шевченковому, де провела навчальні семінари на тему «Місцеві фінанси та бюджет». В обох населених пунктах їй щиро подякували за корисну та цікаву інформацію, а шевченківці ще й влаштували доповідачці овацію.

Тема фінансів та бюджету наразі особливо актуальна для органів місцевого самоврядування, адже наприкінці червня Кабмін виділив їм субвенції на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій. Додаткові кошти отримала і Харківська область, в тому числі Красноградський район. Саме субвенції найбільше цікавили чиновників та працівників фінансових органів Красноградщини – з цього приводу експерту Фонду Валентині Мамоновій було задано чимало запитань. Також вона розповіла про важливі зміни, які відбулися в Україні у фінансовій та бюджетній сферах, надала цікаві статистичні дані, закцентувала увагу на нюансах, які слід врахувати при виконанні бюджету цього року.

"Наприклад, 2 червня був прийнятий закон про внесення змін до Податкового кодексу, який тепер встановлює, що для працюючих пенсіонерів оподаткування пенсії йде, якщо її розмір перевищує 10 прожиткових мінімумів. І вступає в дію ця зміна з 1 липня, тобто вже районному бюджету треба корегувати дохідну частину, враховувати, що вона може бути меншою, в тому числі через цей закон", - пояснює доктор наук з державного управління, професор кафедри регіонального розвитку та місцевого самоврядування ХарРІ НАДУ Валентина Мамонова.

У Шевченковому експерта Фонду також слухали з великим інтересом. Семінар був дуже насиченим в інформаційному плані, тож багато хто робив для себе нотатки. Валентина Мамонова надала чимало практичних порад, які напевно стануть працівникам державних фінансових служб у нагоді. Зокрема, вона закликала спеціалістів активізувати підготовку проекту бюджету на наступний рік, оскільки до 1 серпня цього року між органами місцевого самоврядування, які збираються об’єднувати кошти на реалізацію спільних проектів, мають бути укладені відповідні договори. Крім того, Валентина Мамонова нагадала, що у наступному році податок на дохід фізичних осіб зменшиться на 1 % и складе 17 % – це також слід взяти до уваги. Спілкування з експертом виявилося настільки плідним та цікавим, що по закінченні семінару вдячні слухачі проводжали її аплодисментами.

"Це була наша перша зустріч з Валентиною Мамоновою, але дуже сподіваюся, що не остання. Мені особисто надзвичайно сподобався семінар, я почула багато корисної інформації для себе, - ділиться враженнями від заходу голова Шевченківської районної ради Наталія Онищенко. – Ми всі дуже вдячні експерту та Фонду, хотілося б, щоб практика проведення таких семінарів продовжилася".