Фонд організовує ознайомчі поїздки у регіони України, де вже створені об'єднані громади

07.03.2016
Фонд організовує ознайомчі поїздки у регіони України, де вже створені об'єднані громади

 

Підтримка реформи децентралізації є одним з пріоритетних напрямків діяльності Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області. Фонд надає всебічну допомогу об’єднаним територіальним громадам, які створюються на Харківщини, в тому числі організовує для сільських та селищних голів поїздки у регіони України для знайомства із досвідом громад, що вже об'єднались.

Перша така поїздка відбулася в кінці лютого. Тоді Старосалтівський селищний голова Роман Прудніков разом з очільниками сусідніх сільських рад відвідав село Білоцерківка Полтавської області, яке восени минулого року стало центром Білоцерківської об’єднаної територіальної громади. До цієї громади увійшло 4 сільські ради, загальна кількість населення складає чотири з половиною тисячі чоловік. Старосалтівська територіальна громада, над створенням якої зараз працює Роман Прудніков, буде значно більшою: вона об’єднає п’ять сільських і одну селищну раду, а її населення складе дев’ять тисяч чоловік.

"Старосалтівська громада стане першою в Харківській області, тому у процесі її створення виникає безліч питань стосовно організації роботи виконавчих органів громади, адміністрування її бюджету та інше. Ця поїздка до Білоцерківської об’єднаної громади виявилася дуже корисною: я отримав від колег цінні поради, а головне – упевнився в тому, що рухаюся у правильному напрямку. До цього у мене були деякі побоювання, сумніви, але тепер вони розвіяні. Я побачив, що створити самодостатню громаду цілком реально", - ділиться враженнями Старосалтівський селищний голова Роман Прудніков.

Поїздка була організована у рамках проекту «Школа депутата місцевої ради», реалізацією якої займається створений Фондом «Ресурсний центр сприяння розвитку територіальних громад Харківської області». Цей проект передбачає проведення виїзних навчальних семінарів для представників районних, сільських та селищних рад, а також організацію командировок до інших регіонів України для обміну досвідом.

"Окрім Старосалтівської об’єднаної територіальної громади, на Харківщині створюється ще кілька громад. І представникам органів місцевого самоврядування, які беруть участь у цьому процесі, дуже бракує знань, їм нема з ким порадитись при розв'язанні нових викликів організаційного та соціально-економічного характеру. Тому досвід інших областей України, де вже створені об’єднані громади, напевно стане їм у нагоді. Якщо хтось із сільських або селищних голів висловить бажання познайомитися з цим досвідом, ми готові організувати для них такі ознайомчі поїздки", - запевняє координатор проекту «Ресурсний центр сприяння розвитку територіальних громад Харківської області» Олександр Безуглий.

Наразі експерти «Ресурсного центру» розробляють на прикладі Старосалтівської об’єднаної територіальної громади універсальні рішення, які у подальшому зможуть застосовувати на практиці інші новоутворені громади Харківської області.