Фонд організував для дітей з Великобурлуччини просвітницьку екскурсію

28.05.2019
Фонд організував для дітей з Великобурлуччини просвітницьку екскурсію

Що таке пейджер і тамагочі, як спалахує блискавками котушка Тесли, чому оптичні ілюзії обманюють мозок – про це і багато іншого учні Федорівського ліцею та Приколотнянської школи імені Костянтина Ольшанського дізналися завдяки проекту «Наукові візити до Харкова». Діти побували в Музеї історії комп’ютерної техніки та «ЛандауЦентрі» – і залишилися у захваті від представлених там експонатів. Школярі зізнаються: просвітницька екскурсія перевершила всі їх очікування! 

Якби на уроках фізику викладали так, як у «ЛандауЦентрі», то він, напевно, був би відмінником, жартує учень 10 класу Федорівського ліцею  Микола Журавльов. Раніше хлопцю подобалися точні науки, зокрема математика – він навіть їздив на олімпіади з цього предмету, однак зараз інтереси змінилися. Хлопець вже вирішив, що стане пожежником або військовим. Представникам цих професій не завадить розуміння технологій, вміння робити розрахунки та знання законів фізики, тож організована Фондом екскурсія пішла Миколі на користь.

«ЛандауЦентр» мені дуже сподобався, особливо котушка Тесли. У комп’ютерному музеї я також був вражений історією розвитку комп’ютерних технологій – за 20 років все так змінилося!», - дивується школяр.

Більшість експонатів, які діти побачили у Software&Computer Museum, значно старші за них самих. У часи, коли майже в кожного є смартфон, школярам важко уявити, що кілька десятиліть тому людство жило без Інтернету та зберігало інформацію на дискетах.  Тим цікавіше було роздивлятися  цих «динозаврів» комп’ютерної індустрії та слухати  розповіді екскурсовода про те, як розвивалися технології.

«Діти отримали бурю емоцій, вражень, нові знання. Все, що ми теоретично розглядали на уроках, вони тепер змогли побачити наживо та переконатися, як швидко розвивалася електроніка та комп’ютерні технології, - зазначає вчителька інформатики Приколотнянської ЗОШ Ірина Коструб. - Звісно, і для себе я багато нового, цікавого почерпнула. Велике дякую за екскурсію!».

«ЛандауЦентр» приголомшив школярів своїми дивовижними приладами та експериментальними майданчиками. Дзеркальний лабіринт і маятник Фуко, гігантське йо-йо та аеродинамічна левітація, кімната Еймса та йога-стілець – діти не оминули своєю увагою жоден експонат. Юні гості з Великобурлуччини зробили сотні фото та відео, щоб потім поділитися своїми враженнями з друзями та рідними.    

«Мені дуже сподобалася наша поїздка! Хочу сказати велике дякую організаторам, Фонду за те, дозволяють дітям нашого віку дізнатися всі нові для нас речі в двох музеях. Нам дуже сподобалося, особливо голограми, блискавка – спочатку було моторошно, я взагалі боюся грози, але все одно сподобалося.  У комп’ютерному музеї теж було класно, хочу подякувати нашим екскурсоводам за те, що так цікаво розповідали – Олексій був дуже привітний до нас, відповідав на всі наші запитання», - каже Ольга Сорокіна, учениця 8 класу Приколотнянської ЗОШ.

Участь в просвітницькій екскурсії взяли 30 старшокласників. Усі вони вперше відвідали і Музей історії комп’ютерної техніки, і «ЛандауЦентр».

«Для нас це дуже актуально, бо в селі дуже мало можливостей щось показати практично дітям, з фізики, наприклад. Тому такі практичні заходи, помандрувати по таких музеях – це, звичайно, дуже круто! Дітям подобається, їздять із задоволенням завжди. На жаль, нечасто така можливість у нас з’являється, але ось завдяки благодійним фондам і потрапляємо до таких закладів», - зауважує Дмитро Попов, вчитель історії Федорівського ліцею.

Нагадаємо, раніше до проекту «Наукові візити до Харкова» долучилися учні Новогусарвіського НВК Балаклійського району.

Фото