Фонд організував для сільських школярів освітню екскурсію

08.02.2018
Фонд організував для сільських школярів освітню екскурсію

Проект «Наукові візити до Харкова» стартував! Першими його учасниками стали учні школи села Вишнева Балаклійського району – 18 дітей з третього по одинадцятий клас. Завдяки Благодійному фонду соціального розвитку Харківської області школярі побували в Музеї історії комп’ютерної техніки і «ЛандауЦентрі» та отримали неймовірні враження.

Прапрадідусь сучасного комп’ютера, розумна колонка, що вміє розмовляти, перший в світі ноутбук… Екскурсовода «Software&Computer Museum» діти слухали з розкритими ротами. Історія розвитку комп’ютерної техніки, втілена у конкретних предметах, наочно розгорнулася перед сільськими школярами. Приємним бонусом до екскурсії стала можливість пограти у вінтажні приставки, які вдвічі, а то й втричі старші за самих учнів.             

У «ЛандауЦентрі» діти порозкривали роти ще ширше – зібрані тут цікавинки нікого не залишили байдужим. Всі експонати інтерактивні, що дозволяє наочно познайомитися з основними законами фізики та найпопулярнішими науковими теоріями. Оптичні ілюзії, Архімедів гвинт, «фокуси» з повітрям і, звісно ж, легендарна котушка Тесли – від усього цього школярі та вчителі були у захваті.

«Мені дуже сподобалося там, де ми дивилися комп’ютери, різні прилади, а особливо сподобалася колонка, що розмовляє, - Алекса. В «ЛандауЦентрі» мене вразила кімната, де електрика, де різноманітні ефекти – ну дуже мені сподобалося це!», - ділиться враженнями третьокласниця Ксенія Кравченко.

«У музеї комп’ютерної техніки є таке, чого навіть я не знала, не бачила такого. А «ЛандауЦентр» - це щось надзвичайне! Завжди, коли діти вивчають теорію, вони запам’ятовують не те, що їм розповідають, а те, що вони спробували самі. А тут є чудова можливість в ігровій формі все помацати, поторкати, порухати – і це здорово, бо це запам’ятається їм на все життя. Велике спасибі Фонду за таку чудову екскурсію!», - каже вчитель Наталія Хист.

Освітня поїздка до Харкова стала своєрідним заохоченням для учнів, які щиро тягнуться до знань і постійно беруть участь у різноманітних конкурсах, олімпіадах. Справжня гордість Вишнівської школи – десятикласник Ростислав Захарчук, який у сьомому класі буквально закохався у хімію і досяг великих успіхів у її вивченні. На Балаклійщині Ростислав – найкращий у цьому предметі: за  три роки він здобув два перших і одне друге місце в районній олімпіаді з хімії. Екскурсія по найцікавіших науково-демонстраційних закладах Харкова додала хлопцю впевненості та наснаги.  

«Мені дуже сподобалася екскурсія. Це можливість зробити для себе якісь висновки, скласти плани для вступу. Мені, звісно, більше сподобалися експонати з фізики –  електричний струм, кінетична енергія. Я це самостійно вивчав, але тепер побачив на практиці. І я ще більше впевнився, що хочу поступати до університету імені Каразіна. Буду подавати документи на хімічний факультет, біологічний та медичний», - розповідає учень 10 класу Ростислав Захарчук.

Після екскурсії на школярів чекав невеличкий сюрприз – сувеніри та солодощі від Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області.

«Ми дуже раді, що перший науковий візит до Харкова виявився вдалим, що вам все сподобалося, - звернувся до дітей голова правління Фонду Євген Шаповал. - Сподіваюся, що побачене і почуте допоможе вам у навчанні, а можливо, навіть надихне вас зайнятися наукою, дослідницькою діяльністю. Успіхів вам і великих звершень!».