Фонд організував на Первомайщині семінар про об’єднання громад

16.05.2017
Фонд організував на Первомайщині семінар про об’єднання громад

Об’єднання або співробітництво: сільським головам Первомайського району розповіли про можливі шляхи децентралізації влади. Інформаційний семінар на відповідну тему організував Благодійний фонд соціального розвитку Харківської області.

Наразі на Первомайщині жваво обговорюється перспектива об’єднання сільських рад із міською в єдину територіальну громаду. У цієї ідеї є як прихильники, так і противники, але основна маса людей поки не визначилася зі своєю позицією щодо цього питання. Тому інформаційний семінар, присвячений даній темі, був дуже на часі.

Перед сільськими головами виступив експерт з питань місцевого самоврядування Олег Конотопцев, який розповів про законодавчі засади реформи децентралізації та два її інструменти – об’єднання територіальних громад і співпрацю між ними. Учасники семінару сприймали інформацію з великим інтересом, задавали багато уточнюючих запитань. Зокрема, їх цікавила процедура об’єднання громад та подальша трансформація місцевих органів влади, наявність гарантій від уряду.

«Будь-яка інформація від представників наукового середовища для нас дуже корисна. Нам були запропоновані різні варіанти взаємодії між громадами, надані пояснення щодо кожного з них. Тож для людей це інформація для роздумів», - каже голова Первомайської районної ради Володимир Татаренков

Також під час семінару взяв слово Грушинський сільський голова Олександр Гавшин. Нещодавно він побував на ознайомчій екскурсії у Чернівецькій області, де вивчав досвід вже існуючих об’єднаних громад. Враженнями від поїздки сільський голова поділився зі своїми колегами.

«Нам показали три об’єднаних громади, які були створені два роки тому. Представники цих громад сказали нам, що видимі результати будуть лише років через 10. Та вже зараз видно, що у селах щось робиться – дороги зроблені гарні, проведені ремонти у школах, амбулаторіях. Гроші на це беруться не тільки з бюджету, керівництво закладів пише заявки на гранти, активно залучає кошти, в тому числі міжнародні», - розповідає Грушинський сільський голова Олександр Гавшин.              

Благодійний фонд соціального розвитку Харківської області організує інформаційні семінари для місцевих чиновників і депутатів з 2015 року. Відповідна програма, що має назву «Школа місцевого самоврядування», створена для ознайомлення представників громад із законодавчими новинками та реформами, які нині впроваджуються на місцях.   

Фото