Фонд підтримує сім’ю матері-героїні, у якої згоріла хата

05.12.2016
Фонд підтримує сім’ю матері-героїні, у якої згоріла хата

Благодійний фонд соціального розвитку Харківської області взяв під опіку багатодітну родину з Великого Бурлука, яка через пожежу втратила все своє майно. Погорільцям виділили кошти, а також зібрали для них найнеобхідніші речі – одяг, посуд, предмети побуту.  

 

У матері-героїні Нелі Котиш шестеро дітей: два сини та чотири доньки. Усі вони вже повнолітні, деякі навіть створили власні сім’ї та самі стали батьками. Та дорослі діти часто навідувалися до рідної хати, приводили з собою онуків. Ось і в той злощасний день у материному домі гостювала донька Вікторія з двома своїми малятами. Дата «18 серпня» назавжди стала для неї чорним днем календаря, адже тоді ніхто не постраждав від вогню лише завдяки щасливому збігу обставин. Вікторія була вдома сама з чотирма маленькими дітьми – своїми та сестриними, незадовго до пожежі вона вивела малечу у двір погуляти.

 

«Максимка, йому два рочки, почав бешкетувати та забіг у хату. Я за ним пішла, дивлюся – а там, де розетка була, тюль загорівся та шпалери коло крісла. Я почала водою тушити – воно ще більше загорілося. Я розгубилася, мені дітвора важливіше, ніж будинок, тож я малих від хати подалі відвела. Поки до сусідів догукалася, в нашій хаті все темне від кіптяви стало, зайти вже було не можна. Пожежні приїхали аж через 40 хвилин. Вони потім сказали, що то проводка замкнула», - розповідає Вікторія Косогова.

Холодильник та поламана пральна машинка – ось все, що вціліло після пожежі. Будинок повністю вигорів зсередини, а його мешканці лишилися голі, босі та без документів. Нелі Котиш довелося  просити допомоги у місцевої влади та добрих людей, звернулася жінка і до регіонального представника Фонду соціального розвитку. Доброчинці спрацювали оперативно: за пару днів зібрали багато різного одягу, кухонне начиння, посуд, іграшки і книжки для малечі та разом з грошима передали все це погорільцям.

«Люди в один день втратили все – і житло, і майно, тож необхідно було їх підтримати, забезпечити найнеобхіднішими речами. У Великому Бурлуці цю родину добре знають, Нелі Котиш офіційно має звання матері-героїні. Ми підтримуємо з сім’єю зв’язок та за можливості продовжуємо їй допомагати», - зазначає координатор Фонду у Великобурлуцькому районі Ігор Філімонов.

Через три місяці після пожежі квартирне питання залишається для погорільців відкритим. Батьків-безхатченків прихистили у себе діти: подружжя живе то в однієї, то в іншої доньки.

«Спочатку я забрала батьків до себе у хату, яку ми з чоловіком орендуємо. А зараз тато з мамою гостюють на Дніпропетровщині у моєї старшої сестри, - каже Вікторія Косогова. – Мама намагалася добитися від наших депутатів, від мера Великого Бурлука, щоб житло якесь виділили, але нічого не вийшло. То давали дім, потім відмовили – лишилися ми на зиму ні з чим».

Втім, погорільці руки не опускають та сподіваються з часом відновити свій понівечений вогнем будинок. 

Фото