Фонд передав сім’ям переселенців, що чекають дитину, набори для пологів

27.07.2016
Фонд передав сім’ям переселенців, що чекають дитину, набори для пологів

 

Вагітним жінкам – особлива допомога. Майбутні мами, які свого часу виїхали на Харківщину з зони бойових дій, отримали спеціальні набори, що містять все необхідне для пологів та догляду за новонародженою дитиною. Гігієнічні засоби закупила на кошти міжнародної організації ACT Alliance (м. Женева) Угорська екуменічна служба допомоги, а роздали пакунки представники Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області.

Для Ярослава та Іванни випадкова зустріч у прифронтовому Красноармійську (нині – Покровськ) стала початком дивовижної історії кохання. Він – інженер-енергетик, який пішов добровольцем у зону АТО, вона – мама-одиначка з двома дітьми, що працює у Красноармійській районній лікарні. Познайомилися просто на вулиці: Ярослав запитав у Іванни, де найближча крамниця. Розговорилися, обмінялися телефонними номерами, почали спілкуватися. І незабаром зрозуміли, що хочуть бути разом. Тільки-но закінчився строк військової служби, Ярослав вивіз Іванну з дітьми із зони АТО у рідну Мерефу. Згодом з’ясувалося, що у них буде дитина. Маля народиться зовсім скоро, а Іванна ще не встигла підготуватися до візиту у пологовий будинок. Тож допомога від угорських благодійників виявилася дуже доречною.

«Торбу у пологовий будинок я ще не збирала, бо два тижні пролежала у лікарні. Я бачила список того, що треба, – він величезний. Доведеться ще докуповувати ліки, речі для маляти. Але цей набір для пологів – суттєва допомога, половина списку у мене вже є. Це дуже добре, адже якщо повністю все купувати, вийде колосальна сума. Тому дякую благодійникам за підтримку», - каже Іванна.

Зраділа неочікуваній допомозі і колишня донеччанка Катерина, яка у вересні вдруге стане мамою. З рідного Донецька вона виїхала разом з чоловіком та сином влітку 2014 року – одразу після того, як у місті почалися активні бойові дії. Вони оселилися поблизу Одеси, куди евакуювали фірму, в якій працює Катеринин чоловік. За рік його перевели до Харкова, де родина живе і понині. Катерині пощастило: вона майже не бачила жахіть війни, хоча побувати під обстрілами таки довелося.

«Поки у чоловіка вирішувалося питання з роботою в Одесі, ми з сином були змушені повернутися у Донецьк. Тоді ми відчули, що таке війна, коли над нашим будинком літали снаряди. Це було недовго, десь два тижні – більше я просто не витримала, ми поїхали звідти», - згадує жінка.

Коли Катерина дізналася, що вагітна, їй довелося знову навідатися у свою донецьку квартиру, щоб забрати дитячі речі – на купівлю нових немає грошей. Чоловікова зарплатня та переселенські виплати – ось і весь дохід родини. Тому набір для пологів від Угорської екуменічної служби допомоги став дуже приємним сюрпризом.

«Я ще не дізнавалася, що треба взяти з собою у пологовий будинок. Але той набір, який дали мені благодійники, знадобиться на 100 %. Адже підгузки, пелюшки, ватні палички потрібні завжди. Завдяки цій допомозі, можливо, і не доведеться нічого купувати – все необхідне вже є», - зазначає Катерина.

Угорська екуменічна служба допомоги веде свою діяльність у чотирьох десятках країн по всьому світу. Волонтери цієї організації опікувалися біженцями під час югославських війн та конфлікту в Косові, рятували людей від голоду у Судані, забезпечували харчами і засобами гігієни жертв землетрусів в Індонезії, Китаї та Японії, підтримували постраждалих від повеней у Центральній Європі. В Україні угорці реалізують програму допомоги переселенцям з Донбасу, яка передбачає видачу продовольчих та гігієнічних наборів найбільш нужденним сім’ям. Окремо благодійники вирішили підтримати майбутніх мам, які виїхали з зони АТО.

«Переселенці отримують не дуже велику допомогу від держави, її не всім вистачає навіть на оплату оренди житла. А будь-які події у житті, нехай і такі приємні, як народження дитини, потребують додаткових коштів, яких зазвичай немає у молодих сімей. Тому дуже багато людей звертається до нас по допомогу, в тому числі вагітні жінки або мами з малими дітьми, - розповідає координатор угорської програми допомоги в Харківській області, представник Благодійного фонду соціального розвитку Наталя Назаренко. – Ми передаємо ці прохання нашим угорським партнерам, а далі вони корегують свою програму в залежності від нагальних потреб. Цього разу угорці вирішили надати адресну допомогу саме вагітним жінкам з числа внутрішньо переміщених осіб».

Загалом набори для пологів отримали 30 жінок, які наразі проживають у Харкові та області. До кожного набору входять одноразові пелюшки, вологі серветки, рідке мило, дитячий аспіратор та олія, стерильні рукавички, паперові рушники, ватні палички, прокладки та інші корисні дрібнички. Тож коли настане час народжувати, майбутні мами будуть до цього готові.