Фонд передав гуманітарку мешканцям Балаклії

25.03.2017
Фонд передав гуманітарку мешканцям Балаклії

 

Представники Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області відвезли гуманітарну допомогу до евакуаційного пункту, організованого на базі аграрного ліцею у селі Петрівське Балаклійського району. Тимчасовий прихисток тут знайшли понад сто жителів Балаклії, яким через вибухи на складі боєприпасів довелося полишити свої домівки.

Каші та супи швидкого приготування, цукор, чай, кава, консерви, засоби гігієни, підгузки, дитяче харчування – все це придбала для підтримки евакуйованих людей Угорська екуменічна служба допомоги. Передачу гуманітарки угорці доручили своєму партнеру на Харківщині – Благодійному фонду соціального розвитку Харківської області. Докупивши рослинну олію, крупи, макарони, представники Фонду відвезли гуманітарну допомогу до села Петрівське. Тут розгорнуто одразу три евакуаційних пункти – в аграрному ліцеї, місцевій школі та лікарні. У цих пунктах розмістили більше двохсот евакуйованих балаклійців, а тих, кому не вистачило місця, прихистили у своїх домівках місцеві жителі.

«Коли вночі почалися вибухи у Балаклії, десь близько шостої ранку ми вже почали приймати евакуйованих людей. І в цей же день було організовано сніданок, обід та вечерю, - розповідає заступник директора Петрівського аграрного ліцею Людмила Назарько. - Шкільним автобусом поїхали по вулицям села, люди відгукнулися з великою турботою і любов’ю, давали все, хто що може: картоплю, лук, моркву, молоко, сало. Пізніше представники Фонду привезли олію, крупи, вермішель. І ось ми годували десь 200 чоловік. Йшли їсти не тільки ті люди, яких розмістили у ліцеї, школі, лікарні, але й ті, кого по домівках розібрали жителі села».

Балаклійці Олена та Анатолій Сапожнікови знаходяться в евакуаційному пункті у ліцеї з першого ж дня трагедії. Подружжю не було куди їхати з міста, що здригалося від вибухів, тож гостинність і чуйність жителів Петрівського стали для них справжнім спасінням.

«Вибухи почалися о пів на третю ночі, ми повскакували, у чому були, голі-босі, схопили документи і вийшли на міську площу. Там були автобуси, надані адміністрацією для евакуації людей, і нас відвезли до Петрівського. Ми надзвичайно вдячні місцевим жителям – нам організували нічліг, допомогу, харчування – годували дуже добре. Дякуємо і за гуманітарну допомогу, дай вам бог здоров’я!», - розчулено каже жителька Балаклії Олена Сапожнікова

Представники Фонду роздали в аграрному ліцеї 120 пакунків з угорською гуманітарною допомогою. У кожному пакеті – продукти та засоби гігієни. Тим часом людей в евакуаційному пункті потроху меншає: балаклійці повертаються додому, щоб скоріше почати відновлювати свої понівечені снарядами будинки.