Фонд передав медичне обладнання для канадських швидких

07.06.2017
Фонд передав медичне обладнання для канадських швидких

 

Первомайська, Близнюківська, Валківська та Барвінківська районні лікарні отримали додаткове медичне обладнання для реанімобілів, подарованих Канадою. В рамках Меморандуму про співпрацю прилади передали закладам представники Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області.

Два повітряних мішки Амбу, пульсоксиметр і тонометр – такий набір медичної апаратури отримала кожна з лікарень. Обладнання буде використовуватись у канадських реанімобілях при транспортуванні тяжких пацієнтів. Для районів, які знаходяться за сотні кілометрів від Харкова, наявність таких приладів дуже важлива – це підвищує шанси довезти людину до обласного центру живою.

«Якщо у пацієнта порушене дихання, тоді можемо використовувати як допоміжний спосіб вентиляції легенів ось такий повітряний мішок. Це реанімаційний апарат. А пульсоксиметр потрібен для визначення рівня насичення крові киснем. Тобто він показує, наскільки правильно йде вентиляція, допомагає контролювати роботу легеневої системи. Пульсоксиметр стане у пригоді при перевезенні хворих із пневмоніями, з хронічними захворюваннями легень, з тяжкими бронхітами обструктивними», - пояснює головний лікар Барвінківської ЦРЛ Олександр Халєєв.

«Фонд продовжує виконувати свої зобов’язання в рамках меморандумів, які були підписані з районними лікарнями. Передача медичного обладнання – це черговий крок, спрямований на забезпечення роботи канадських швидких. Найближчим часом Валківська районна лікарня отримає запасні частини та витратні матеріали для свого автомобілю», - розповідає голова правління Фонду Євген Шаповал.

Також на рахунок Близнюківської районної лікарні було перераховано кошти для закупівлі  пального. Потужний канадський автомобіль споживає чимало бензину, і заклад не завжди в змозі оплатити його заправку.

«Розхід дуже великий: дорога до Харкова і назад – це мінімум 80 літрів пального. Тож потрібен запас палива, щоб машина була заправлена і в будь-яку хвилину могла повезти пацієнта до обласного центру. Дякую Фонду за гроші на бензин, це дуже доречна допомога», - каже головний лікар Близнюківської ЦРЛ Лариса Полікова.  

На сьогодні канадські реанімобілі здійснили майже 40 виїздів, в тому числі кілька екстрених. Це дозволило зберегти життя мінімум чотирьом жителям Харківщини, а також забезпечити комфортне та безпечне транспортування десяткам лежачих пацієнтів.

Фото