Фонд передплатив газети для Харківського військового шпиталю

20.12.2016
Фонд передплатив газети для Харківського військового шпиталю

Свіжа преса для поранених солдатів. Благодійний фонд соціального розвитку Харківської області передплатив для бібліотеки при військовому шпиталі найпопулярніші місцеві газети. Заклад отримуватиме періодичні видання весь наступний рік.

Кожної неділі завідуюча бібліотекою Марія Гринько бере книги, газети, купує кросворди (хлопці їх дуже полюбляють) та йде до травматологічного відділення шпиталю. Там на неї вже чекають: незважаючи на розповсюдженість ноутбуків і планшетів, традиційні паперові видання і досі користуються попитом. Лежачим пацієнтам Марія Федорівна приносить книги у палату, а тих, хто може ходити, запрошує до бібліотеки. За словам завідувачки, найбільшою популярністю у солдатів користуються детективи та фантастика, хоча іноді питають і класичну художню літературу. Газети поранені бійці також читають із задоволенням, однак бібліотека отримує лише центральні видання на кшталт «Урядового кур’єра», тоді як читачів більше цікавить місцева преса.

«Раніше ми передплачували харківські газети, але після початку війни на Сході всі кошти йдуть на лікування поранених. Бібліотека зараз взагалі не виписує періодику, те, що є, – це державні видання, якими заклади забезпечуються безкоштовно. Тому ми звернулися до Фонду та попросили передплатити кілька газет, щоб пацієнти могли читати свіжу пресу», - каже завідуюча бібліотекою Харківського військового шпиталю Марія Гринько.

Благодійники відреагували на прохання швидко: вже за кілька днів для закладу було передплачено три періодичні видання – «Вечірній Харків», «Слобідський край» і «Время». Тож у 2017 році військові, що проходять лікування у шпиталі, зможуть коротати час за читанням місцевих газет.