Фонд перерахував балаклійцям кошти на відновлення житла

19.04.2017
Фонд перерахував балаклійцям кошти на відновлення житла

 

Шість сімей з Балаклії, чиї будинки та квартири постраждали через вибухи снарядів на військовій базі, отримали грошову допомогу від  Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області. Кошти призначені для закупівлі будівельних матеріалів, проведення ремонтних робіт.

Після трагедії у Балаклії минув майже місяць, а родина Анатолія Либідя і досі живе у знайомих. У будинку, в якому знаходиться його квартира, ще не замінили вибиті вибухами вікна – проживати у приміщенні не можна. Від ремонту, який було зроблено у квартирі три роки тому, лишилися тільки спогади: розбите скло пошкодило меблі, підлогу, стіни, а металопластиковий балкон зруйновано повністю. Роботи попереду дуже багато, тож для родини важлива кожна гривня.

«Як тільки замінять вікна, повернемося додому і будемо робити ремонт, - каже Анатолій Либідь. - Доведеться відновлювати все майже з нуля, тому гроші дуже потрібні. Дякуємо за фінансову допомогу, це вкрай доречно».

Квартира Олександра Івасіва, розташована на другому поверсі двоповерхівки, постраждала від вибухів ще більше. Будинок знаходиться у селищі Нафтовиків, у безпосередній близькості від військової бази, тож снаряди буквально зрешетили будівлю. Ремонтники вже перекрили зруйнований дах, встановили нові металопластикові вікна, тепер мешканці приводять приміщення до ладу зсередини. У трикімнатній квартирі Олександра Богдановича вціліли тільки вхідні двері та вікно на кухні, все інше потребує заміни. Грошей на капітальний ремонт у чоловіка немає, відновлювати своє житло він планує поступово.

«У мене дві кімнати виходять на військову базу. Вибуховою хвилею вирвало балкон, двері та віконний блок – ось це все у квартирі було. Жінка на балконі вирощувала квіти, аж 87 вазонів, тож окрім розбитого скла ще й землі повно було. Більш-менш ціла тільки кухня, решту кімнат треба капітально ремонтувати. Тому дякую за допомогу, яку нам надали – нам є на що ці гроші витратити», - зазначає Олександр Івасів.

Нагадаємо, боєприпаси на складах у Балаклії почали вибухати в ніч на 23 березня. У місті було організовано евакуацію населення, людей розміщували у селах району, в тому числі у Петрівському. Один з евакуаційних пунктів облаштували у місцевому ліцеї, куди представниками Фонду було передано гуманітарну допомогу – продукти харчування та засоби гігієни.