Фонд піклується про селян

28.08.2015
Фонд піклується про  селян

 

Мобільні бригади лікарів, сформовані Благодійним фондом соціального розвитку Харківської області, продовжують поїздки по селах Харківщини під час яких проводять консультації жителів. Минулої п’ятниці медики завітали до Барвінківського району. Одна медична бригада приїхала до жителів села Іванівка, а друга організувала прийом у селі Гусарівка.

В Іванівці харківські медики розташувалися у сільській амбулаторії, яка нещодавно була відремонтована силами сільської ради та місцевих підприємців. На вулиці та у просторому приміщенні амбулаторії вже з самого ранку на лікарів з нетерпінням чекали селяни. Деякі були не на жарт стурбовані: чи приїдуть? Бо днями чули про випадок, коли медикам не дозволили провести прийом в одному з сел.

Але турбувалися селяни даремно. Лікарі приїхали в означений час. До складу бригади, як і завжди, увійшли травматолог, невропатолог, кардіолог, гінеколог, офтальмолог та спеціаліст з ультразвукової діагностики. Вони привезли з собою сучасне медобладнання, у тому числі апарат УЗД та кардіограф.

На медичний огляд прийшли кілька десятків людей, бажаючих не лише пройти обстеження, а й отримати консультацію у кваліфікованих спеціалістів. Усіх глибоко вразило чуйне ставлення медиків. Лікарі не поспішали, уважно вислуховували кожного свого пацієнта, відповідали на питання. Для багатьох місцевих жителів, особливо пенсіонерів, то була перша в житті нагода потрапити на прийом до кваліфікованих лікарів-спеціалістів, пройти обстеження із застосуванням сучасного обладнання. Тому лікарі намагалися якомога уважніше і вислухати, і ретельно обстежити, щоб максимально допомогти людям порадою та консультацією.

За словами куратора Благодійного фонду у Барвінковському районі, генерального директора ТОВ Агрофірма «Подолівська» Ігора Макаревича, жителі сіл Барвінківського району обділені кваліфікованим медичним обслуговуванням з ряду об’єктивних причин. Хоча у сільських амбулаторіях є багато відповідальних та уважних медичних працівників, але їм не вистачає сучасного обладнання, належного фінансування медичних закладів. Тож для більшості сільських жителів ініціатива Фонду по створенню мобільних медичних бригад, їх виїзні прийоми пацієнтів безпосередньо за місцем проживання – це єдиний шанс отримати необхідну профілактичну медичну допомогу і можливість, скориставшись кваліфікованими порадами й консультаціями, уникнути небажаних ускладнень зі здоров’ям.

У цей день до сільській амбулаторії Іванівки завітали жителі не тільки цього села, а й сіл Іванівської сільради – Жовтневе, Велика Андріївка та Червона Поляна. Всього лікарі прийняли та обстежили 65 чоловік. На прийомі у медиків другої бригади побували 60 жителів Гусарівки і сусідніх сіл - Василівка Перша, Василівка Друга, Веселе та Нікополь. Причому жителів з довколишніх сіл до Іванівки і Гусарівки, а потім додому доставили на автобусах Благодійного фонду.

Всі залишилися задоволеними і щиро дякували лікарям та Фонду за турботу. А для лікарів кращою платою за їх працю були посмішки людей, а подекуди навіть і сльози радості на очах стареньких.

Цього тижня медичні бригади Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області також провели прийоми жителів у селах Рублене, Мелове (Великобурлуцький район), Закутнівка, Михайлівка, Грушине (Первомайський район), Вовківка, Мажарка, Рояківка (Кегичівський район), Андріївка (Красноградський район).

«Приїзд медиків – це для нас подія року»

Надія КІПАРЕНКО, пенсіонерка:

- Дуже дякую Фонду і всім причетним за таку ініціативу! Завдяки цьому ми маємо можливість безкоштовно пройти кваліфіковане медичне обстеження. Ми прийшли сюди всією сім’єю – я, дочка, чоловік. Лікарі дуже уважні, чуйні. Такого медогляду у нас ще не було. В нашій сільській амбулаторії також добрі медики, завжди прийдуть на допомогу по першому поклику, і в день, і вночі. Але давайте говорити відверто: на жаль, у них нема такого обладнання і такої кваліфікації.

Людмила МЯЧКІНА, вчитель:

- Я від щирого серця хочу виразити подяку лікарям і Благодійному фонду, який запровадив такий проект. Всі лікарі уважно обстежують, вислуховують, дають необхідні поради, як стежити за своїм здоров’ям, при потребі виписують направлення до лікарень. Для багатьох людей на селі такі обстеження і консультації – це чи не єдина можливість потрапити до кваліфікованого лікаря. Завдяки Фонду ми її маємо. Хотілося б, щоб лікарі до нас приїхали ще, може через рік. Будемо сподіватись на це.

Уляна РОМАХ, пенсіонерка:

- Я приїхала до Іванівки на медогляд з Жовтневого. Пройшла усіх лікарів. Які ж вони гарні, чуйні, терплячі! Усе прискіпливо пояснюють, розповідають, дають поради, все напишуть тобі на папірці, щоб не забула. Одним словом – молодці! Я дуже рада, що потрапила до таких спеціалістів. Дякую всім, хто організував це для нас.

Анатолій ПАЗЮРА, пенсіонер:

- У нашому селі є проблеми з водою, вона не дуже доброї якості. І в людей рано чи пізно від тієї води починаються проблеми з печінкою, нирками, суглобами, щитовидною залозою. Щоб кваліфіковано обстежитись, то потрібно їхати аж у Харків. А це десь 100 гривень в один кінець. Та ще там треба заплатити за те УЗД чи кардіограму. Недешево виходить. А тут нам з дружиною все зробили безкоштовно. Дякуємо за це і просимо лікарів та представників Фонду приїжджати до нашого села частіше.

Любов ТИМЧЕНКО, вчитель:

- Для нас цей приїзд медиків – це подія року, якій раді всі! Ми на них дуже чекали, бо вже чули про таку ініціативу Благодійного фонду. Звичайно, ми щиро дякуємо всім, хто організував це для сільських жителів. І лікарі просто молодці. Дуже добре і толерантно ставляться до всіх, хто прийшов на прийом. Справжня акція доброти.

Василь Михайленко, "Сільська газета".