Фонд підтримує фестиваль взаємодії зрячих і незрячих людей «Віч-на-віч»

13.05.2016
Фонд  підтримує фестиваль взаємодії зрячих і незрячих людей «Віч-на-віч»

 

17 травня у Харківському літературному музеї відбудеться перший фестиваль взаємодії між незрячими і зрячими людьми «Віч-на-віч». Благодійний фонд соціального розвитку Харківської області є одним з партнерів і спонсорів фестивалю.

Організатори підкреслюють: такий захід є унікальним, адже це не є подія лише для людей з вадами зору, це фестиваль, у рамках якого вони можуть вільно взаємодіяти зі зрячими людьми.

«У кожного з нас є такі знайомі, ми звикли до цього, але часто не звертаємо на них уваги. Нам здається, що вони живуть окремо в своєму світі і з нашим світом не співвідносяться.  Насправді, ці люди мають свої інтереси, свої бажання. «Віч-на-віч» - це не фестиваль для людей незрячих, це фестиваль, де планується комунікація людей з вадами зору і людей без вад зору, тому що ми всі живемо в цьому місті, маємо спільні інтереси та потреби», - розповідає організатор фестивалю Сергій Жадан.

Окрім цього, участь у фестивалі – це можливість для людей з вадами зору інтегруватися у суспільне життя.

«Для людей з вадами зору участь у цьому фестивалі є дуже важливою, тому що вони ще раз можуть підкреслити, що вони можуть інтегруватися у це суспільство і подарувати частинку свого таланту, частинку своєї душі», - підкреслює керівник ВО «Незрячих юристів» Олег Лепетюк.

Благодійний фонд соціального розвитку є одним зі спонсорів та партнерів фестивалю.

«Оскільки Літературний музей установа бюджетна, ми звернулися до наших друзів. Хочу згадати Благодійний фонд соціального розвитку Харківської області. Це люди, які роблять багато корисних речей. Вони ознайомилися з нашою програмою і теж нас підтримали, за що їм величезне дякую», - підкреслив Сергій Жадан.

«Люди з фізичними вадами не повинні відчувати себе непотрібними або неповноцінними, тому ми підтримуємо будь-які заходи, які сприяють їхній інтеграції у суспільство. Цей фестиваль – можливість відкрито заявити про проблему соціалізації сліпих та започаткувати моду на толерантне, поважне ставлення до таких людей. Сподіваємося, за деякий час інфраструктура українських міст стане пристосованою до потреб тих, хто погано або взагалі не бачить, хто має будь-які інші вади», - зазначає голова правління Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області Євген Шаповал. 

За словами організаторів, кожна із запропонованих у програмі фестивалю подій має конкретну мету.

«Ми хотіли показати, як сприймають мультики  незрячі діти, як приготувати їжу без допомоги зору. В кінці кінців, як прочитати книгу… Зазвичай ми не замислюємося, як це відбувається», - розповідає Олег Лепетюк.

Фестиваль триватиме весь день. З 10 ранку розпочнеться програма для дітей, ввечері - заходи для дорослої аудиторії.