Фонд допомагає налагодити водопостачання Близнюків

25.07.2016
Фонд допомагає налагодити водопостачання Близнюків

 

Благодійний фонд соціального розвитку Харківської області виділив 60 тисяч гривень на реалізацію програми «Питна вода», яку розробила та втілює в життя Близнюківська селищна рада. На ці кошти було модернізовано дві свердловини, що забезпечують водою найбільший у селищі житловий масив з багатоквартирними будинками.

Проблема водопостачання Близнюків має давню історію. Свого часу селище отримувало воду з каналу Дніпро-Донбас, але в дев’яності роки та його частина, що обслуговувала Близнюківський район, була по-варварськи демонтована. Після того єдиним джерелом води стали місцеві свердловини, більшість з яких вийшла з ладу та потребувала реконструкції. Ситуація з водопостачанням селища була критичною: води катастрофічно не вистачало, а її якість залишала бажати набагато кращого. Зокрема, вміст заліза перевищував норму у 7-10 разів.

«Була погана вода, іржава, масна якась, - згадує жителька Близнюків Галина Вовк. – Тиск був дуже слабкий, ледь-ледь з крану текло. Тож людям доводилося носити воду відрами на п’ятий поверх».

Щоб налагодити водопостачання, депутати селищної ради на чолі з Близнюківським селищним головою Геннадієм Королем розробили програму «Питна вода». Їхня мета – не просто забезпечити Близнюки водою у достатній кількості, але й зробити її придатною для пиття. Реалізація цієї програми триває кілька років, і частково проблему вже вирішено. Наразі ведуться роботи щодо забезпечення водою житлового масиву по вулиці Віри Складнєвої, де знаходиться найбільша кількість багатоквартирних будинків. Саме на цьому етапі і знадобилася допомога Фонду.

«На сесії селищної ради депутатами було прийняте рішення звернутися до Благодійного фонду соціального розвитку з пропозицією підтримати програму «Питна вода». В рамках цієї програми Фонд виділив 60 тисяч гривень на модернізацію двох старих свердловин, які не можуть забезпечити достатній тиск води. За ці кошти було замінено фільтрові труби та обсадні колони, і першу свердловину вже запущено, на черзі друга. Її запустять буквально через один-два тижні, і питання забезпечення якісною водою всього житлового масиву багатоквартирного фонду та частини приватного сектору буде вирішено», - каже Близнюківський селищний голова Геннадій Король.

Люди зазначають, що вода з оновленої свердловини не тільки чиста, а ще й дуже смачна. Тож мешканці інших житлових масивів з нетерпінням чекають, коли і з їхніх кранів потече придатна для пиття вода. Ця перспектива не така вже й далека, запевняють у селищній раді. Необхідно покращити технічний стан ще трьох свердловин, і тоді якісною водою буде забезпечене все селище.