Фонд допомагає школам, дитячим садкам та лікарням Великобурлуцького району

23.02.2016
Фонд допомагає школам, дитячим садкам та лікарням Великобурлуцького району

 

Регіональні відділення Благодійного фонду соціального розвитку знаходяться у 12 районах Харківської області. Про те, як Фонд працює у Великобурлуцькому районі та про плани на поточний рік розповів керівник регіонального відділення Ігор Філімонов.

- Розкажіть про те, які проблеми Великобурлуцького району допомагає вирішувати Благодійний фонд соціального розвитку?

- Одним з найважливіших питань є медичне обслуговування жителів сіл. У кожному районі області є якісь проблеми: починаючи від комплектування лікарями, закінчуючи відсутністю сучасного обладнання у ФАПах.

На сьогодні ми вже працюємо в цьому напрямку: організовуємо виїзди медичних бригад лікарів-волонтерів, кваліфікованих харківських фахівців.

Зараз ми складаємо графік, щоб визначити порядок, у якому наші медичні бригади відвідуватимуть села району. Виїзди стартують у березні, тому що не скрізь по району ФАПи опалюються.

Досвід минулого року показав, що людям дуже потрібні такі заходи: жителі району залишили безліч вдячних відгуків. Для них важлива можливість отримати медичну допомогу на місці, адже не завжди пенсіонер може дістатися районної лікарні.

- А що стосується Великобурлуцької районної лікарні: ви надаєте їй допомогу?

- Нещодавно до нас звернулася лікар з Великобурлуцької районної лікарні. Їй знадобився ноутбук, тому що в установі відкривають новий напрям — «Сімейна медицина». Техніка потрібна для автоматизації обліку пацієнтів та складання звітів. На сьогодні я вже звернувся до керівництва, і питання про придбання комп'ютера вирішується.

- Які добрі справи Фонд вже встиг зробити в минулому році?

- У 2015 році ми допомогли Червонохвильскій школі обладнати комп'ютерний кабінет: замінили старі комп'ютери на нові. Також за допомогою до нас звертався дитячий садок цього ж населенного пункта. Ми придбали для них меблі.

У Великобурлуцькій районній поліклініці ми відремонтували один з кабінетів, а школі у селі Плоске подарували апаратуру для озвучення свят та інших заходів.

Сьогодні люди розуміють, що до нас можна звернутися за допомогою, і ми обов'язково допоможемо. Фонд — це ще одна пристань, у якій люди можуть отримати підтримку.

- Що Фонд планує робити для району найближчим часом?

- Одне з найважливіших завдань — вирішити питання з освітленням сіл району. Ми плануємо взяти участь у прокладанні освітлення в селі Плоске.

Обов'язково продовжимо співпрацю зі школами і дитячими садками. Я вважаю, що дуже важливо, щоб молодь мала можливість розвиватися.

Окрім того, у нас в районі є Рада ветеранів, допомога якій вже стала доброю традицією. В цьому році, як і раніше, ми будемо допомагати Раді з проведенням святкових заходів.

Також кожну третю суботу місяця ми абсолютно безкоштовно вивозимо сміття з території сіл району. Як відомо, вивезення сміття — це дуже важлива проблема для сільської місцевості. Завдяки нашій техніці ми змогли її вирішити на території деяких сіл нашого району.