Фонд поновлює безкоштовні медогляди у селах

29.03.2017
Фонд поновлює безкоштовні медогляди у селах

 

Висококваліфіковані лікарі завітають до маленьких і віддалених сіл Харківщини, щоб оглянути та проконсультувати місцевих жителів. Селяни зможуть безкоштовно пройти ультразвукове дослідження, зробити електрокардіограму, визначити рівень цукру у крові, поміряти внутрішньоочний і артеріальний тиск.

Третій рік поспіль Благодійний фонд соціального розвитку Харківської області організує виїзди мобільних медичних бригад до сільської місцевості. Цьогоріч лікарі почнуть працювати у квітні – перший медогляд заплановано на третє число. Харківські спеціалісти будуть вести прийом населення у сільських амбулаторіях і фельдшерсько-акушерських пунктах разом з місцевими медиками. Людей консультуватимуть кардіолог, окуліст, гінеколог, лікар ультразвукової діагностики, невропатолог, травматолог.

«У цьому році Фонд підписав меморандуми про співпрацю з чотирма районними лікарнями. Це дозволить оптимізувати роботу наших медбригад і розширити список медичних послуг, які вони надають місцевому населенню. За потреби лікарі використовуватимуть подаровані Канадою реанімобілі, якщо під час медичних оглядів будуть виявлені пацієнти у невідкладному стані», - зазначає голова правління Фонду соціального розвитку Харківської області Євген Шаповал.

Квітневий графік виїздів медичних бригад вже складено, триває планування на наступні місяці. На харківських спеціалістів чекають у сотнях сіл та містечок, тож попереду у лікарів – дуже багато роботи.

«Коли минулого року до нас приїжджала медбригада Фонду, люди були у захваті від спеціалістів. І у цьому році з нетерпінням населення чекає лікарів, - розповідає фельдшер Краснопавлівського ФАПу Олена Мушик. - Майже кожного дня мені дзвонять люди і питають, коли ще приїде бригада. Бажаючих пройти медичний огляд надзвичайно багато – кажуть, записуйте нас, ставте у чергу». 

Благодійні медогляди сільського населення проводяться Фондом у рамках програми «Медицина Харківщини для людей». Вона діє по всій області та має на меті профілактику і виявлення захворювань, збереження здоров’я жителів села.