Фонд посилює освітній напрямок роботи

18.04.2018
Фонд посилює освітній напрямок роботи

Між Благодійним фондом соціального розвитку Харківської області та громадською організацією «Освітній маркер» підписано меморандум про співпрацю. Сторони домовилися сприяти  впровадженню освітньої реформи та спільно проводити інформаційно-просвітницькі заходи.

Восени минулого року в Україні розпочалася масштабна реформа в сфері освіти, яка передбачає суттєві зміни у початковій, середній та вищій школі. Вже з наступного навчального року всі перші класи країни працюватимуть відповідно до концепції «Нова українська школа», що ґрунтується на новому стандарті освіти та нових навчальних програмах. Змінилися і правила зарахування дітей до закладів середньої освіти. При цьому деякі ключові документі досі не затверджені МОН, що призводить до виникнення численних непорозумінь. Щоб реформа на місцях пройшла успішно, необхідний громадський контроль за впровадженням змін та доступ для батьків і вчителів до достовірної інформації про ці зміни. Саме в цьому напрямку домовилися співпрацювати ГО «Освітній маркер» і Благодійний фонд соціального розвитку Харківської області.      

«Вже три роки Фонд працює з садочками та школами Харківщини в рамках програми «Всебічний освітній і культурний розвиток дітей в Харківській області», і можу сказати, що зміни в освітній сфері дійсно потрібні, - зауважує голова правління Фонду Євген Шаповал. – Саме тому наш Фонд підтримує реформу освіти, яка в деяких моментах справді революційна. Об’єднавши зусилля з іншими організаціями, ми зможемо досягти більш вагомих результатів, добитися реальних змін для наших дітей. Адже кожна дитина, в якому б глухому селі вона не жила, заслуговує на гарні умови для навчання та розвитку».

Підписаний меморандум передбачає, що сторони можуть разом організовувати семінари, круглі столи, тренінги для вчителів та учнів, а також реалізовувати спільні проекти в освітній сфері.

«Реформування освіти тягне за собою дуже суттєві зміни, до яких не всі виявилися готові – як педагоги, так і батьки. Вже зараз подекуди спостерігається гальмування реформи, тож наша задача – розвіяти міфи щодо неї та водночас вказати чиновникам на ті моменти, які треба доопрацювати, щоб всі учасники освітнього процесу були задоволені», - каже директор ГО «Освітній маркер» Олександр Ганюшкін.

Нагадаємо, Благодійний фонд соціального розвитку Харківської області з 2015 року реалізує програму «Всебічний освітній і культурний розвиток дітей в Харківській області». За проекти, реалізовані в рамках цієї програми, Фонд був відзначений журі Національного конкурсу «Благодійна Україна-2017» – йому присудили перше місце у номінації «Благодійність в освіті та науці». Також Фонд став переможцем Регіонального конкурсу «Благодійна Харківщина-2017» в номінації «Благодійність в освіті та культурі».