Фонд привітав Новомерчицький НВК зі святом Останнього дзвоника

03.06.2019
Фонд привітав Новомерчицький НВК зі святом Останнього дзвоника

31 травня у Новомерчицькому НВК на Валківщині відзначили закінчення навчального року та відпустили у вільне плавання випускників 11-го класу. Організатори свята ефектно обіграли метафору дорослого життя як бурхливого моря, оформивши захід у відповідному стилі: тут був і корабель «Мрія», і символічний штурвал, і парадне флотське вбрання. До святкування «морського» Останнього дзвоника долучилися й представники Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області, які привітали дітей, вчителів, батьків та подарували школі сучасний монітор.

У Новому Мерчику завершення навчального року – це подія, що збирає разом все село. З самого ранку до місцевого НВК почали сходитися схвильовані дорослі та нарядно вбрані діти з букетами квітів. Цей різноликий натовп захоплено завмер, коли на майданчик біля закладу вийшли випускники – цього року їх п’ятеро. Всі високі, стрункі та миловидні – справжня гордість батьків і школи. Ці учні є учасниками Малої академії наук, переможцями численних конкурсів та олімпіад. Зокрема, одинадцятикласник Богдан Корецький  цього року зайняв перше місце у Всеукраїнському конкурсі краєзнавчо-дослідницьких робіт «Моя Батьківщина – Україна», а також здобув низку перемог у змаганнях з географії. Хлопець мріє стати геологом і вже готує документи до вступу на відповідний факультет університету імені Каразіна.

«Геологією мене зацікавив мій вчитель географії. Коли я навчався у 9 класі, він запропонував мені написати МАНівську роботу з теми «Геологія» – з цього і почалися мої дослідження, - розповідає Богдан Корецький, випускник Новомерчицького НВК. - Останнього разу я досліджував піски Берекського віку, які залягають на лівому борту нашої тераси. Ось буквально за моїм будинком знаходяться кар’єри, ми вивчали п’ять з них. Брали у кожному кар’єрі пісок знизу та зверху – з різних висот – і досліджували гранулометричний склад за допомогою сит і мікроскопа. Це приладдя нам надали викладачі Каразінського університету – ми з ними співпрацювали».

Прощання випускників зі школою вийшло дуже зворушливим: коли діти танцювали вальс, мало хто з дорослих зміг стримати сльози. Для цих хлопців і дівчат дзвоник пролунав востаннє, а для решти він ознаменував початок літніх канікул.  

«Випускникам бажаю, щоб у вашому подальшому житті було якомога більше перемог і позитиву. Нехай зустрічаються лише гарні люди на вашому життєвому шляху! Учням хочу побажати, щоб ви добре відпочили, набралися гарних емоцій і з новими силами, енергією прийшли 1 вересня здобувати знання. Батькам, вчителям хочу подякувати за те, що виховуєте справжніх патріотів нашої України, що вкладаєте у них свою душу», - привітав усіх зі святом Останнього дзвоника голова правління Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області Євген Шаповал.

У подарунок від Фонду він передав Новомерчицькому НВК сучасний монітор – пристрій планують встановити у класі, де навчатимуться майбутні першачки.

«Наша нагальна потреба – це організація Нової української школи. В цьому навчальному році ми пройшли перший етап, у нас був досить гарний перший клас, зараз він знову в ремонті, ми все оновлюємо. Якраз цей монітор для того, щоб майбутні першачки мали гідні умови для навчання, мали найкраще обладнання», - зазначає директор Новомерчицького НВК Ольга Борщ.

Свято Останнього дзвоника завершилося відкриттям у школі музейного куточку села Новий Мерчик. Його було створено на грантові кошти, які діти отримали завдяки участі у проекті «Школа лідерства». Кожен експонат, кожен стенд – це результат багаторічної праці учнів, які досліджували фольклор і традиції рідного краю, по крихтах відновлювали його історію. У школі запевняють: це тільки початок, з часом куточок перетвориться на повноцінний музей, який стане наочним літописом села Новий Мерчик.