Фонд привітав сільські школи зі святом Першого дзвоника

03.09.2018
Фонд привітав сільські школи зі святом Першого дзвоника

У новий навчальний рік – з новою технікою. До свята Першого дзвоника Благодійний фонд соціального розвитку Харківської області подарував Перекіпському НВК у Валківському районі сучасний ноутбук, а школі в селі Троїцьке на Первомайщині – професійну музичну колонку. 

Після тривалих літніх канікул, зізнається шестикласник Дмитро Несін, повертатися до навчання важко – передусім через те, що треба прокидатися рано вранці. Але до здобуття знань хлопець готовий, тим більше що у шкільній програмі з’явилися нові цікаві предмети, зокрема біологія.

«Мої улюблені предмети – інформатика, українська мова. Гадаю, біологія теж сподобається», - каже Дмитро.        

Інакше і бути не може, адже тепер учні Перекіпського НВК вивчатимуть біологію та хімію у новому інтерактивному форматі. Це стало можливим завдяки сучасному ноутбуку, який подарував закладу Благодійний фонд соціального розвитку Харківської області. Переглядаючи навчальні відео, діти зможуть на власні очі побачити, як проходить фотосинтез у рослинах, що відбувається з молекулами під час хімічної реакції, як утворюються різноманітні речовини.

«Діти дуже допитливі, багато чого знають. Навіть бувають ситуації, коли доводиться на ходу викручуватися – бо учні ставлять такі питання, що одразу і не відповіси. Тож треба підлаштовуватися під дітей, готувати цікаві уроки. Тепер я буду записувати на флешку практичні роботи, лабораторні дослідження, презентації і за допомогою ноутбуку та проектора показуватиму учням», - каже Валентина Клименко, яка викладає у Перекіпському НВК біологію та хімію.

Для Троїцького навчально-виховного комплексу подарунок Фонду – професійна музична колонка – також став у великій пригоді. Учні цього закладу постійно беруть участь у пісенних і танцювальних конкурсах, фестивалях – і здобувають призові місця як на рівні Первомайського району, так і всієї Харківщини. Однак перемагають школярі радше всупереч, аніж завдяки, бо до сьогодні в НВК не було необхідної музичної техніки для підготовки до творчих змагань. На репетиціях доводилося використовувати примітивні портативні колонки, а для проведення свят – орендувати обладнання у сільського клубу.

«Ситуація була майже безвихідна, тож ми набралися сміливості та звернулися по допомогу до Фонду соціального розвитку Харківської області. І ось – маємо тепер сучасну музичну колонку, - розповідає Олена Шалімова, педагог-організатор, вчитель початкових класів Троїцького НВК. - Ви навіть не уявляєте, наскільки це для нас важливий подарунок! В мене аж мурахи по шкірі від радості! Я працюю четвертий рік в цій школі – і ця проблема з музикою просто вже до розпачу доводила. Нарешті її вирішено!».

Нагадаємо, Фонд з 2015 року реалізує на Харківщині програму «Всебічний освітній та культурний розвиток дітей в Харківській області». Вона передбачає підтримку сільських шкіл, садочків, бібліотек, а також просвітницьких дитячих заходів, фестивалів.