Фонд продовжує вручати призи авторам кращих творів

22.05.2018
Фонд продовжує вручати призи авторам кращих творів

У Балаклійському і Великобурлуцькому районах нагородили школярів-переможців творчого конкурсу Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області. Цінні подарунки отримали понад сто учнів, які зайняли призові місця на рівні своїх шкіл і районів.

На цьогорічному конкурсі Балаклійщина стала абсолютним рекордсменом за кількістю учасників – 210 школярів з 26 навчальних закладів. З усіх районів, де проводилося творче змагання, це найвищий показник. Відповідно, і призерів на Балаклійщині було найбільше – 78 хлопців і дівчат. На оголошення переможців та вручення призів пішло близько години, тож учасникам конкурсу довелося добряче похвилюватися, поки нарешті не були названі імена авторів кращих творів у районі. Перше місце зайняв ученик Балаклійської школи № 2 Максим Коржов, який у своїй роботі запропонував кілька ідей, як покращити рідне місто – зокрема, прикрасити сірі багатоповерхівки креативними муралами.

«Ті проблеми, про які я писав у творі, мене вже давно турбують. Тому я був радий, коли дізнався тему, на яку треба написати творчу роботу. Мені дуже хотілося висловити емоції, що накипіли, і бути почутим. Я думав, що, можливо, у школі займу 1-2 місце, але бути першим в районі  я навіть не сподівався», - зізнається переможець.

Активність школярів та їх готовність долучатися до вирішення проблем своїх громад приємно вразила організаторів конкурсу. 

«Ми хвилювалися, чи буде інтерес у школярів до другого конкурсу, хоч тема цього року інша, ніж торік – «Майбутнє моєї громади». Тож були побоювання, що молодь буде пасивною, але, як з’ясувалося, другий конкурс навіть перевершив попередній за кількістю учасників, а якість творів стала ще вище. За результатами змагання ми, як і минулого року, підготуємо збірку з вашими думками та постараємося донести ці думки до тих, від кого майбутнє ваших громад залежить вже зараз», - пообіцяв дітям Валерій Дема, голова Наглядової ради Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області

Від Великобурлуччини участь у конкурсі взяло близько ста учнів, які представляють 15 навчальних закладів району. У творах школярі продемонстрували свою обізнаність у сфері місцевого самоврядування та велике бажання змінити на краще життя рідних громад. Багато хто готовий після здобуття вищої освіти повернутися на Великобурлуччину, щоб зробити свій внесок у її розбудову та розвиток. Саме такі плани на майбутнє в учениці Вільхуватського НВК Аліни Старости, яка стала переможницею конкурсу творів у районі.       

«Я в шоці просто, тому що я не очікувала. Коли назвали моє прізвище, я не могла повірити – це я чи не я, - каже дівчина. - Коли я писала твір, то хотіла розповісти про наші проблеми, які б ми могли вирішити за допомогою цього конкурсу. Наприклад, я запропонувала придбати для нашої амбулаторії електрокардіограф та інше обладнання, щоб покращити медичне обслуговування в селі».

Загалом призерами конкурсу творів у Великобурлуцькому районі стали сорок школярів. Їх нагородження відбулося у залі районної ради, де окрім дітей зібралися місцеві чиновники, освітяни, представники органів місцевого самоврядування.  

«Дякую Фонду соціального розвитку Харківської області за підтримку дітей та їх ініціатив. Подібні проекти є дуже важливими, адже вони мають соціальну спрямованість, - наголосила голова Великобурлуцької районної ради Олександра Жиліна. – Бажаю дітям і далі проявляти ініціативу, брати участь у житті громади, цікавитися питаннями місцевого розвитку та місцевого самоврядування, щоб після навчання у вищих закладах освіти повернутися до Великого Бурлука і брати безпосередню участь в управлінні громадою».