Фонд працює над створенням соціального радіо

17.02.2016
Фонд працює над створенням соціального радіо

 

Організувати в кожному районі Харківщини українське мовлення в ФМ-діапазоні – таке амбіційне завдання поставив перед собою Благодійний фонд соціального розвитку Харківської області.

Програма «Регіональне соціальне радіо» передбачає створення некомерційної радіостанції, яка матиме розгалужену мережу філій і розповсюджуватиме актуальну для місцевих громад інформацію. Вже зареєстрована ТРК «Слобожанське ФМ», наразі триває процедура ліцензування.

Ідея створити регіональне радіо виникла не на порожньому місці. Це нагальна потреба, продиктована самим життям. Якщо у Харкові людям доступні всі можливі канали комунікації, починаючи з кабельного ТБ і закінчуючи Інтернетом, то у жителів області вибір невеликий. Особливо коли мова йде про місцеву інформацію – отримувати її майже нема звідки. Найдешевший та найдоступніший канал комунікації – радіо – у багатьох куточках Харківської області просто відсутній, бо мовлення неможливе з технічних причин.

  • У нас у районах немає ФМ-частот. Дротове радіо де-не-де ще залишилось, а ФМ-частот просто немає. Ось в’їжджаєш на автомобілі у віддалений район, вмикаєш радіоприймач, а там чути лише «білий шум». Тому сільська місцевість у цьому плані трохи обділена, - констатує директор ТРК «Слобожанське ФМ» Олег Борщов.

Щоб заповнити порожнечу в інформаційному просторі Харківщини, у Фонді вирішили заснувати радіостанцію, орієнтовану саме на потреби жителів області. Планується, що у кожному районі радіостанція матиме власні філії, які будуть передавати інформацію локального значення.

Цікавий та корисний контент

Концепцію радіо «Слобожанське ФМ» вже розроблено. Радіостанція створюється за рахунок благодійних коштів, отримання комерційної вигоди не передбачається. Головна мета – забезпечити місцеві громади якісним та суспільно корисним медійним продуктом, який матиме чітко виражений регіональний характер.

  • Мовлення буде здійснюватися і російською, і українською мовою. Ми будемо враховувати особливості нашого регіону, - запевняє директор ТРК «Слобожанське ФМ» Олег Борщов. – В основному контент буде розважальний, але заплановані й інформаційні та просвітницькі передачі, місцеві випуски новин, програми за заявками та інше.

Втім, зазначає Олег Борщов, говорити про контент поки зарано. Це питання стане актуальним лише через кілька місяців, коли радіостанція отримає ліцензію. Наразі ведуться підготовчі роботи – оформлюються документи, створюється відповідна технічна база.

Противага російській пропаганді

Ще одна причина заснування радіо «Слобожанське ФМ» - бажання створити противагу російським станціям, які ведуть мовлення на території Харківської області. Адже кілька районів напряму межують з Росією, а деякі знаходяться поруч із зоною проведення АТО. Відсутність українського мовлення підвищує ризик ескалації конфлікту, сприяє його розповсюдженню на нові території.

  • Ми ставимо перед собою задачу контрпропаганди, - розповідає директор ТРК «Слобожанське ФМ» Олег Борщов. – Є російські радіостанції, які ведуть мовлення на території Харківської області – нехай ведуть, ми їх не глушимо. Але треба донести до людей альтернативну точку зору, щоб вони самі робили висновки.

Тож у першу чергу передавальні центри радіо «Слобожанське ФМ» будуть встановлені у районах, які межують з Російською Федерацією та зоною проведення АТО. У Фонді сподіваються, що в такий спосіб вдасться створити потужну інформаційну протидію антиукраїнській пропаганді.

Соціальне в усіх смислах

Радіо «Слобожанське ФМ» позиціонується як соціальне не тільки через тематику його майбутніх передач. Воно повинно стати джерелом інформації, доступним абсолютно для всіх верств населення, в тому числі малозабезпечених. Тому Фонд соціального розвитку Харківської області має намір безкоштовно надати радіоприймачі тим жителям глибинки, які не можуть самі їх купити.

Олег Борщов також зазначив, що ідея створення регіонального соціального радіо була сприйнята в районах на ура. І місцева влада, і жителі усіляко сприяють її реалізації, йдуть назустріч при вирішенні технічних питань. Зацікавилися проектом і у Нацраді України з питань телебачення та радіомовлення. Тож можна сподіватися, що усі організаційні та технічні моменти будуть оперативно вирішені, і вже цього року радіо «Слобожанське ФМ» розпочне мовлення у кількох районах Харківської області.