Фонд розширить спектр безкоштовних медичних послуг

09.11.2017
Фонд розширить спектр безкоштовних медичних послуг

 

Під час доброчинних медоглядів, які організує в Харківській області Фонд соціального розвитку, селяни зможуть здати кров для проведення аналізів у сучасній медичній лабораторії. Нова послуга, як і всі інші, буде надаватися безкоштовно.

Лабораторні дослідження здійснюватимуться в рамках меморандуму про співпрацю, який підписали Благодійний фонд соціального розвитку Харківської області та Український благодійний фонд розвитку публічно-приватного партнерства у сфері охорони здоров’я. Зокрема, благодійники домовилися спільно реалізовувати програми “Медицина Харківщини для людей” і “Доступна діагностика”, щоб забезпечити соціально незахищеним мешканцям області доступ до якісних медичних послуг.     

“Підписавши цей меморандум, ми як Фонд соціального розвитку Харківської області переслідуємо дві мети: перша - розширити нашу медичну програму, щоб селяни  могли отримати нову послугу - медичні аналізи. У наших колег є лабораторія, яка дозволяє проводити такі дослідження. Друга мета - попрацювати з Фондом  розвитку публічно-приватного партнерства в контексті залучення міжнародної технічної допомоги, зокрема медичного обладнання з інших країн”, - пояснює голова правління Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області Євген Шаповал.

Планується, що наступного року разом з медичними бригадами до сіл Харківщини виїжджатиме спеціаліст лабораторії з відповідним обладнанням. Він буде брати кров у людей, яким лікарі в ході доброчинного медогляду рекомендуватимуть здати аналізи, і доставлятиме її до лабораторії у Харкові. Результати досліджень планується передавати до сільських ФАПів та амбулаторій, в яких обслуговуються ці пацієнти.

“Клінічний аналіз крові, який робиться в нашій лабораторії, виконується з використанням сучасної апаратури і видає повний спектр показників - білок, гемоглобін, кров’яні тільця та інше. Тому цей аналіз є більш інформативним для будь-якого лікаря і дозволяє призначити адекватне лікування”, - зазначає Марія Молодика, голова правління Українського благодійного фонду розвитку публічно-приватного партнерства у сфері охорони здоров’я.

Наразі Фонд розвитку публічно-приватного партнерства збирає кошти на придбання комп’ютерного томографу і шукає приміщення у Харкові для його установки. Це обладнання планується використовувати для безкоштовного обстеження інвалідів, тимчасово переміщених осіб, малозабезпечених громадян. За попередньою домовленістю, проходити КТ-діагностику зможуть і жителі Харківської області, у яких під час благодійних медоглядів буде виявлено патології, що потребують більш детального дослідження.

Фото