Фонд соціального розвитку організував на Шевченківщині 20 безкоштовних медоглядів

22.08.2016
Фонд соціального розвитку організував на Шевченківщині 20 безкоштовних медоглядів

 

Про діяльність Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області, спрямовану на покращення медичного обслуговування сільського населення, з вдячністю відгукуються практично в кожному куточку Шевченківського району. Адже за рік бригади висококваліфікованих лікарів-волонтерів побували у багатьох місцевих селах і провели два десятки безкоштовних медоглядів, надавши людям близько 4,5 тисяч медичних послуг.

Регіональний представник Фонду у районі Світлана Захарченко зазначає, що регулярно чує від жителів Шевченківщини слова вдячності на адресу лікарів та організаторів медичних оглядів. З’являються подяки і на сторінках районної газети «Краєвид».

Голови кожної з 15 сільських рад району, розуміючи, наскільки важливо це для селян, охоче сприяють роботі благодійних медбригад, допомагають вирішувати організаційні питання.

«Жоден з очільників місцевих рад не залишився осторонь. Одні сприяли розташуванню лікарів та створенню належних умов для прийому, інші – організували підвіз жителів віддалених сіл, ще інші – особисто завітали до фельдшерських пунктів під час  приїзду обласних фахівців, щоб висловити вдячність за увагу до сільських жителів», - розповідає представник Фонду у Шевченківському районі Світлана Захарченко.

 

 

Також в рамках проекту «Медицина Харківщини для людей» Фонд соціального розвитку передав Центру первинної медико-санітарної допомоги Шевченківського району 100 доз вакцини БЦЖ та 900 доз туберкуліну.

«Ця допомога від Фонду дозволила вийти з критичної ситуації, яка склалася наразі з вакцинацією немовлят та туберкулінодіагностикою дітей та підлітків, що є запорукою їхнього здоров’я. Щира вдячність за це і від медиків, і від батьків та  дітей Шевченківщини», - каже головний лікар медзакладу Олена Сивокоз.

Якісні медичні послуги – селянам

«Медицина Харківщини для людей» – наймасштабніший з усіх проектів Фонду. У ньому задіяно понад сімдесят спеціалістів вищої кваліфікаційної категорії, які працюють у провідних харківських медичних закладах. Це кардіологи, окулісти, терапевти, гінекологи, лікарі ультразвукової діагностики, невропатологи, мамологи, травматологи тощо.

 

До складу кожної медбригади входить п’ять спеціалістів різного профілю, завдяки чому люди у селах можуть пройти комплексне обстеження і отримати досить точне уявлення про стан свого здоров’я. Діагностика проводиться за допомогою сучасних медичних приладів – глюкометра, кардіографа, УЗД-апарата. Усіма розхідними матеріалами, починаючи з одноразових рукавичок, масок і закінчуючи гінекологічними наборами, медбригади повністю забезпечені. Тож людині, яка хоче безкоштовно обстежитися, треба лише прийти до ФАПу або амбулаторії – про все інше подбав Фонд.

Не тільки медицина

Паралельно благодійники реалізують ще кілька довготривалих проектів, що мають на меті покращити життя мешканців сільської глибинки, зробити для них доступними ті соціальні блага, якими щодня користуються містяни.

Зокрема, у рамках проекту «Юридичні консультації» Фонд створює мережу громадських юридичних приймалень, у яких люди можуть безкоштовно отримати первинну правову допомогу. Досвідчені юристи не тільки консультують з широкого кола питань, але й допомагають грамотно складати договори, заяви, скарги. Такі приймальні працюють вже у семи районах Харківщини, цей досвід планується розповсюдити і на Шевченківський район.

Ще один важливий проект – «Створення робочих місць на селі». Він передбачає, що будь-який селянин може отримати кошти на відкриття власної справи, якщо вона дозволить працевлаштувати мінімум трьох людей. Для цього необхідно скласти бізнес-план та подати його на розгляд Фонду. Один бізнес-проект вже профінансовано: у Валківському районі на кошти благодійників відкрито підприємство з вирощування яблук.

Також реалізуються проекти, спрямовані на покращення сільської інфраструктури та освітній і культурний розвиток дітей. В межах цих проектів Фонд виділяє кошти на ремонт закладів соціальної сфери, на придбання меблів, техніки та книжок, на проведення різноманітних просвітницьких заходів. Один з останніх прикладів – переказ грошей на купівлю водяного насосу для Аркадівської загальноосвітньої школи Шевченківського району. Завдяки Фонду навчальний заклад готовий до зими: із новим насосом опалювальна система працюватиме надійно.