Фонд соціального розвитку звітує про свою роботу на Харківщині

30.12.2016
Фонд соціального розвитку звітує про свою роботу на Харківщині

Організація безкоштовних медоглядів у селах, надання безоплатної правової допомоги, підтримка закладів освіти та культури, проведення фестивалів і спортивних заходів – такими були пріоритетні напрямки роботи Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області у 2016 році. Загалом у доброчинних проектах Фонду взяло участь близько п’ятнадцяти тисяч селян.

Доступна медицина – здорове населення

Проект «Медицина Харківщини для людей» діє по всій області та передбачає проведення благодійних медоглядів у сільській місцевості. Протягом року Фонд організував понад 260 таких медоглядів. Селян консультували невропатолог, окуліст, кардіолог, травматолог, гінеколог. Також люди могли безкоштовно пройти ультразвукове обстеження, поміряти внутрішньоочний тиск, дізнатися рівень цукру у крові, зробити електрокардіограму. Усього жителям області було надано майже 65 тисяч медичних послуг.

«Медичну програму Фонду я оцінюю на «п’ять з плюсом» за п’ятибальною шкалою, - зазначає Сухининський сільський голова Микола Горбунов. - Я і сам взяв у ній участь, коли медбригада приїжджала до нашого села, – перевірив зір, здав кров на цукор. Такі огляди дуже потрібні людям, особливо у сільській місцевості».

Також благодійники закупили 3300 доз вакцини БЦЖ і 14044 дози туберкуліну та передали ці дефіцитні препарати центральним лікарням тринадцяти районів Харківщини.

Унікальні культурні заходи

Доброчинці подбали про здоров’я не тільки тіла, але й душі. У 2016 році за фінансової та організаційної підтримки Фонду у Харкові було проведено Фестиваль взаємодії зрячих та незрячих людей «Віч-на-віч» і Міжнародний дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко», у Вовчанському районі дебютував історико-археологічний фестиваль «Перлини Слобожанщини», а на Близнюківщині – Велике кінне свято. Завдяки благодійникам до районів Харківської області вперше завітав Міжнародний мандрівний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA. Ексклюзивні стрічки змогли переглянути жителі Балаклійського, Шевченківського, Великобурлуцького, Близнюківського, Первомайського та Валківського районів.

Безкоштовна правова допомога

Фонд створив на Харківщині мережу громадських юридичних приймалень, де людям безкоштовно надаються консультації з різних правових питань. Юристи роз’яснюють незрозумілі моменти, допомагають складати заяви та договори, інформують про останні законодавчі зміни. Наразі такі приймальні працюють у Вовчанську, Близнюках, Первомайському, Валках, Барвінковому, Великому Бурлуці, Боровій та Балаклії. Для жителів сільської місцевості проводяться виїзні консультації у приміщеннях сільрад. У році, що минає, послугами юристів Фонду скористалося понад півтори тисячі людей.

Підтримка сільської інфраструктури

У Первомайському районі благодійники взяли участь у створенні будинку для людей похилого віку. Заклад було відкрито у селі Грушине на базі колишнього дитсадка. Кошти Фонду – 350 тисяч гривень – пішли на капітальний ремонт частини приміщень. У закладі надають прихисток самотнім пенсіонерам, які потребують сторонньої допомоги. Для обслуговування стареньких було винайнято персонал – це 16 нових робочих місць. 

А на Барвінківщині доброчинці організували літній відпочинок для дітей. Місцевий табір «Барвінок» було відремонтовано та прикрашено муралами, які намалювали відомі київські художниці. Протягом усіх трьох змін благодійники привозили до табору цікавих гостей та аніматорів. За літо заклад прийняв дві сотні дітей, більше половини з них відпочили безкоштовно – путівки оплатив Фонд.

«Проект вдалий, відпочинок було організовано дуже добре, - констатує директор табору «Барвінок» Лідія Єфремова. – Ми відчували допомогу абсолютно в усьому, починаючи з підготовки, оформлення приміщень та закінчуючи прекрасним харчуванням і організацією дозвілля. Я вважаю, що співпраця з благодійниками вийшла дуже гарна, і сподіваюся, що вона продовжиться у наступному році». 

Протягом року Фонд надав адресну допомогу цілому ряду шкіл та дитячих садочків Харківщини. Зокрема, для закладів було придбано меблі та іграшки, будівельні матеріали, сучасну техніку. А до Дня вчителя благодійники забезпечили понад 200 шкіл в 11 районах області різноманітним канцелярським приладдям.

На Балаклійщині, Валківщині, Первомайщині, Барвінківщині, Шевченківщині та Великобурлуччині за ініціативи Фонду було встановлено сім зупинок громадського транспорту. 

«У 2016 році нами була проведена значна робота, і головний її результат – це довіра та вдячність тисяч селян. В області наш Фонд вже знають, до нас звертаються по допомогу, пропонують співпрацю. Ми впевнені, що така системна робота, а також ефективна взаємодія з місцевими органами влади допоможе покращити життя на селі. Нехай поступово, крок за кроком, але позитивні зміни відбуваються – і це надихає на подальшу працю, дає ідеї для нових амбітних проектів», - зазначає голова Наглядової ради Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області Валерій Дема.

У 2017 році доброчинці планують продовжити реалізацію своїх пріоритетних проектів, а також не виключають, що сфера діяльності Фонду може бути розширена.

Фото