Фонд соціального розвитку забезпечив ряд районів Харківщини вакциною БЦЖ і туберкуліном

20.03.2016
Фонд соціального розвитку забезпечив ряд районів Харківщини вакциною БЦЖ і туберкуліном

 

У рамках своєї медичної програми Фонд соціального розвитку Харківської області проводить благодійну акцію з закупівлі вакцини БЦЖ та туберкуліну для районних лікарень Харківщини.

Допомогу отримали вже вісім районів: Вовчанський, Близнюківський, Краснокутський, Первомайський, Барвінківський, Красноградський, Борівський та Зачепилівський.

Як відомо, держава протягом тривалого часу не закуповує препарати, які використовуються для щеплення від туберкульозу та постановки проб Манту. Самостійно придбати вакцину неможливо: вона не продається в аптеках, а постачається безпосередньо до медичних закладів. І якщо жителі Харкова при бажанні можуть зробити своїм немовлятам щеплення у приватній клініці, то у мешканців сільської місцевості такої можливості немає.

"Під загрозою опинилося здоров’я цілого покоління маленьких українців, адже наша держава відноситься до країн з високим рівнем захворюваності туберкульозом. З огляду на це керівництво Фонду ініціювало проведення благодійної акції, яка передбачає закупівлю вакцини БЦЖ і туберкуліну та передачу цих препаратів центральним районним лікарням Харківської області. А далі районні лікарні самі розподіляють препарати по пологових будинках та інших медичних закладах, де є умови для проведення щеплення і постановки проб Манту", - розповідає координатор програми Фонду «Медицина Харківщини для людей» Людмила Бороздіна.

На сьогодні вже придбано майже сім тисяч доз туберкуліну і 2 600 доз вакцини БЦЖ для восьми районів Харківської області. У подальшому Фонд соціального розвитку планує забезпечити цими препаратами усі райони Харківщини. Зокрема, зараз закуповуються препарати для Богодухівського та Нововодолазького районів.