Фонд соціального розвитку провів семінар для чиновників Красноградщини

13.06.2016
Фонд соціального розвитку провів семінар для чиновників Красноградщини

 

Благодійний фонд соціального розвитку Харківської області організував для посадовців місцевого самоврядування Красноградського району навчальний семінар на тему «Земельні відносини в Україні».

Своїм досвідом та знаннями з чиновниками поділився експерт Фонду, голова Спілки землевпорядників Харківської області Роман Леонов. Він розповів про повноваження місцевих рад у галузі земельних відносин, про повноваження органів місцевого самоврядування та виконавчої влади щодо передачі земельних ділянок у власність або у користування, про особливості плати за землю. Також експерт закцентував увагу на останніх змінах у вітчизняному земельному законодавстві.

"У першому читанні прийнятий довгоочікуваний законопроект, згідно з яким місцеві громади отримають право розпоряджатися землею, що знаходиться за межами населених пунктів. Коли закон вступить в дію, місцеві ради зможуть вирішувати, надавати цю землю в оренду чи ні, кому саме надавати. І орендна плата, звісно ж, надходитиме до місцевих бюджетів", - зазначив експерт.

Семінар проходив у форматі діалогу. Керівники органів місцевого самоврядування та землевпорядники місцевих рад поставили Роману Леонову низку питань і обговорили з ним проблемні моменти у земельній сфері, з якими вони стикаються у своїй діяльності. Найбільше чиновників цікавив порядок оформлення земель, які раніше належали колективним сільськогосподарським підприємствам – із цим, як виявилося, труднощі виникають найчастіше.

По завершенні заходу присутні виказали велику вдячність Благодійному фонду соціального розвитку Харківської області за змістовний семінар та важливу практичну інформацію, яка напевно знадобиться їм у роботі.