Фонд соціального розвитку закупив для Валківщини туберкулін і вакцину БЦЖ

05.04.2016
Фонд соціального розвитку закупив для Валківщини туберкулін і вакцину БЦЖ

 

Благодійний фонд соціального розвитку Харківської області передав медичним закладам Валківського району препарати для щеплення від туберкульозу і постановки проб Манту. Забезпечувати цими препаратами пологові будинки та лікарні повинна держава, але відповідні закупівлі не проводяться вже більше року. Це означає, що новонароджені малята не отримують щеплення, а старші діти та підлітки не проходять туберкулінодіагностику.

Ситуацію ускладнює той факт, що навіть за наявності бажання та грошей батьки не можуть купити вакцину БЦЖ для своєї дитини: в аптеках її не продають. В результаті діти, які народилися протягом останнього року та народжуються зараз, не мають ніякого захисту від сумнозвісної палички Коха. І це при тому, що Україна входить до переліку країн з високим рівнем захворюваності на туберкульоз. Таке безвідповідальне ставлення держави до здоров’я своїх маленьких громадян вже призвело до печальних наслідків.

"Прикро констатувати, що на території Валкiвського району в 2015 роцi було зафiксовано два випадки захворювання дiтей на туберкульоз, а з початку 2016 року вже є один випадок. У зв'язку з вiдсутнiстю державного фінансування ми вимушенi звертатися до рiзних установ, органiзацiй, сiльських та мiської рад, фондiв з проханням видiлити кошти на придбання вакцин БЦЖ та туберкулiну", - розповідає в.о. головного лiкаря КЗОЗ «Центр первинної медико-санiтарної допомоги Валкiвського району» Марина Орлова.

На це прохання оперативно відреагував Благодійний фонд соціального розвитку Харківської області, який безкоштовно передав медичним закладам Валківщини 400 доз вакцини БЦЖ і 2100 доз туберкулiну. Зокрема, 200 доз вакцини БЦЖ було надано пологовому відділенню Валківської центральної районної лікарні, решту отримав Центр первинної медико-санiтарної допомоги Валкiвського району.

"Через припинення державою закупівель вакцини БЦЖ і туберкуліну склалася катастрофічна ситуація, і ми не можемо залишатися осторонь, ігнорувати цю проблему. Адже в усіх нас є діти, яких ми хочемо бачити здоровими та щасливими. Тому Фонд вирішив провести благодійну акцію з закупівлі протитуберкульозних препаратів для медичних закладів Харківської області. Бо з проханням по допомогу до нас зверталися лікарі не тільки з Валківського, але й з інших районів. Сподіваємося, що завдяки цій акції буде збережено здоров’я багатьох маленьких жителів Слобожанщини", - зазначає голова правління Благодійного фонду соціального розвитку Євген Шаповал.

У Фонді планують поступово забезпечити туберкуліном і вакциною БЦЖ всі райони Харківської області.