Фонд соціального розвитку закупив іграшки для дитсадка на Барвінківщині

18.03.2016
Фонд соціального розвитку закупив іграшки для дитсадка на Барвінківщині


Благодійний фонд соціального розвитку Харківської області подарував іграшки, дидактичні та розвиваючі матеріали Подолівському навчально-виховному комплексу у Барвінківському районі. Наразі дітки з дошкільного підрозділу забезпечені всім необхідним.

Подолівський навчально-виховний комплекс – єдиний на кілька сіл. Його відвідують діти не тільки з Подолівки, але й Архангелівки, Олександрівки та селища Язикове. Комплекс включає в себе школу I-II ступенів, де навчаються 74 дитини, та дитячий садок на 16 місць. У садочку перебувають малята віком від 3 до 6 років – усі в одній групі. Дошкільний підрозділ було відкрито у 2012 році, і з того часу масові закупівлі нових іграшок не проводилися. В результаті виникла гостра потреба у розвиваючих матеріалах, які використовуються для занять з дітьми.

"Коли відкривалася дошкільна група, нам багато іграшок подарували. Після того були невеличкі закупівлі, щось батьки докуповували, але цього замало. Іграшки з часом ламаються, рвуться, тому запаси треба постійно поповнювати. А село в нас небагате, батьки своїми силами задовольнити потребу у розвиваючому матеріалі не можуть", - розповідає директор Подолівського навчально-виховного комплексу Тетяна Смірнова.

Адміністрація закладу, батьки та місцева сільрада звернулися по допомогу до Ігоря Макаревича, який координує діяльність Благодійного фонду соціального розвитку у Барвінківському районі. Одна з програм Фонду якраз передбачає підтримку об’єктів соціальної сфери, тож прохання про придбання іграшок для дитячого садочка було розглянуте у найкоротший термін та виконане.

"Це системна робота, а не разова акція. Фонд постійно допомагає садочкам та школам, на утримання яких не вистачає коштів з місцевих бюджетів. Наша мета – підтримати соціальні об’єкти у селах, зберегти їхню діяльність. У даному випадку мені передали список іграшок, які потрібні дошкільному підрозділу Подолівського навчально-виховного комплексу, Фонд виділив фінансування, закупив усе необхідне, і ми відвезли це дітям", - каже координатор Благодійного фонду соціального розвитку у Барвінківському районі Ігор Макаревич.

Малята з таким нетерпінням чекали благодійників та подарунки, що не змогли заснути під час тихої години. А коли гості нарешті приїхали, дітки позабували віршики та слова, якими мали їх привітати. Уся увага малят була прикута до величезної коробки з іграшками. І коли її відкрили, дитячій радості та захопленню не було меж. Ляльки і машинки, м’ячі та обручі, іграшковий посуд і візочки, набори юного доктора та перукаря, конструктори і піраміди – діти виймали іграшки з коробки та світилися від щастя. Найбільше емоцій викликав пластиковий будиночок – тепер це улюблене місце для ігор.

"Діти досі у захваті. Я заходжу до групи – вони усі зайняті, кожен знайшов собі іграшку за інтересом. Вихователі кажуть, що їм стало набагато легше. Адже дітки у групі різного віку, старших треба готувати до школи. І поки вони займаються з вихователем, молодші грають з іграшками під наглядом няні", - розповідає директор закладу Тетяна Смірнова.

Інтереси дітей не повинні страждати через брак фінансування соціальної сфери, наголошують у Фонді. Дитячим садочкам та школам і надалі надаватиметься допомога у рамках програми розвитку та підтримки сільської інфраструктури.