Фонд сприяє розвитку футболу в районах області

31.05.2016
Фонд сприяє розвитку футболу в районах області

 

Благодійний фонд соціального розвитку Харківської області реалізує новий проект, спрямований на підтримку аматорських футбольних клубів Харківщини. Допомогу від Фонду отримали вже 5 команд з Барвінківського, Валківського, Первомайського та Великобурлуцького районів.

Щоб грати у футбол, самого тільки бажання замало – потрібна відповідна інфраструктура, інвентар, фінанси. Навіть такий потужний професійний клуб, як харківський «Металіст», без матеріальної підтримки чахне на очах. Що вже казати про маловідомі аматорські команди, які відстоюють честь невеликих слобожанських містечок і сіл. Зазвичай подібні футбольні клуби існують на гроші самих гравців та вболівальників, і не завжди цих грошей вистачає на найнеобхідніше. Тож футболісти-аматори змушені стукати у різні двері, шукати спонсорів, щоб у прямому сенсі залишитись у грі.

"Наразі аматорські футбольні клуби ледь-ледь виживають, а ми хочемо, щоб вони розвивалися, прославляли міста та села, які вони представляють, заохочували молодь займатися спортом. У силах Фонду трохи полегшити життя таким командам, надати їм підтримку у скрутну годину, і ми із задоволенням це робимо", - зазначає голова правління Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області Євген Шаповал.

Першим допомогу від Фонду отримав футбольний клуб «Колос» з Барвінківщини, який гідно представляє свій район як в обласному, так і в місцевому чемпіонаті. Гравцям було подаровано по комплекту яскравої брендованої форми, виготовленої на замовлення спеціально для цього клубу. У Фонді сподіваються, що нова форма стане своєрідним талісманом для футболістів «Колосу» та приноситиме їм удачу на кожному матчі.

"Наскільки мені відомо, гравцям доводиться самим купувати собі форму, а коштує вона недешево. Економити тут не можна, адже від цього залежить зовнішній вигляд усієї команди. Наразі питання з формою вирішено, і футболісти можуть зосередитись на грі, не думати про побутові моменти", - каже представник Фонду соціального розвитку у Барвінківському районі Ігор Макаревич.

У новенькій формі тепер гратимуть і футболісти клубу «Сокіл» з села Олександрівка Валківського району. Ця команда – одна з найпотужніших у місцевому чемпіонаті, зараз у турнірній таблиці вона посідає друге місце. Окрім форми, ФК «Сокіл» отримав від Фонду ще й фінансову допомогу, яку гравці планують витратити на організаційні потреби – харчування, пальне та інше. Тож найближчим часом, зазначають у футбольному клубі, виїзні матчі не становитимуть проблеми у побутовому плані.

"Фонд надав нам допомогу в розмірі 18 тисяч гривень, щоб можна було купити води, продуктів і нагодувати гравців після матчу, бо багато йде сил та здоров’я, всі ж ми люди", - каже тренер-капітан ФК «Сокіл» (Олександрівка) Віталій Супрун. - "Буває, далеко їздимо – то треба ж якось харчуватися, і пальне необхідно купувати. Плюс можна взяти з собою вболівальників: дуже велика підтримка на полі, коли є наші вболівальники – вони допомагають нам перемагати".

Також фінансова допомога була надана клубу «Первомайський», який виступає за однойменне місто та район. Цій команді Фонд виділив майже 20 тисяч гривень. Основна частина цієї суми піде на покриття транспортних витрат при виїздах клубу на матчі першості Харківської області з футболу, а решту буде витрачено на придбання спортивного обладнання та інвентарю. І звісно ж, гравці ФК «Первомайський» не залишаться без нової форми – Фонд вже замовив її виготовлення.

"Допомагаючи команді, ви робите велику справу для спортивного гарту молоді Первомайського району, для вболівальників футболу. Дякуємо за вашу підтримку у вирішенні цього важливого для спортивної громадськості міста та району питання – питання виїзду наших футболістів на обласні змагання", - зазначає начальник відділу з питань фізичної культури і спорту Первомайської райдержадміністрації Сергій Сидоров.

Найближчим часом футбольну форму від Фонду буде передано ще двом аматорським клубам – «Рублене» та «Приколотне» Великобурлуцького району. Форма вже виготовлена, лишилося тільки відвезти її та роздати гравцям.

Усім командам Фонд бажає успіху, професійного зросту та неймовірних перемог!