Фонд сприяє розвитку превентивної медицини

07.12.2018
Фонд сприяє розвитку превентивної медицини

За 4 роки дії програми «Медицина Харківщини для людей» в області значно скоротилася кількість необстежених сільських мешканців. Безкоштовні медогляди, організовані Благодійним фондом соціального розвитку Харківської області, допомогли підсилити первинну ланку медицини в районах і посприяли впровадженню медичної реформи на місцях.

Координатор програми «Медицина Харківщини для людей» Людмила Бороздіна пояснює, чому так важливо розвивати превентивну медицину:

«Наша медична програма розрахована для надання допомоги ФАПам і амбулаторіям в обстеженні населення. В інтересах держави та самих пацієнтів, щоб люди були здоровими й обстеженими, оскільки на послуги вторинної ланки потрібно більше фінансування (лікування, медичні матеріали і так далі).

Медична реформа в Україні передбачає посилення превентивної медицини, яка ґрунтується на постійному моніторингу здоров'я людини і прогнозуванні виникнення захворювань. Поки в нашій країні превентивна медицина мало розвинена. В основному доктори лікують пацієнтів, але не займаються профілактикою.  На рівні первинної ланки це можливо. Рання діагностика і своєчасне обстеження – це шлях до скорочення росту захворювань.       

Лікарі Фонду у складі медбригад з 2015 року виїжджають в села Харківської області, щоб допомогти медпрацівникам первинної ланки в проведенні діагностики. І закономірно, що за чотири роки кількість виявлених патологій і захворювань скоротилася в результаті своєчасного обстеження.  Це реальна допомога нашій державі в просуванні медичної реформи, зокрема превентивної медицини, головною метою якої є збереження здоров’я людини».    

Довідково. Превентивна медицина – це ідеологія і методологія персоніфікованого управління станом здоров'я і резервами організму, спрямована на подовження повноцінного здорового життя людини.