Фонд традиційно підтримує фестиваль «Дитятко»

27.08.2018
Фонд традиційно підтримує фестиваль «Дитятко»

Міжнародний дитячий телефестиваль «Дитятко» незабаром відзначить свій перший ювілей – 10 років! Захід, партнером якого є Благодійний фонд соціального розвитку Харківської області, цьогоріч проходитиме з 5 по  8 вересня.   

На чотири дні Харків перетвориться на світову столицю дитячого кіно, телебачення й анімації. До табору «Сонячний» з’їдуться юні учасники з України, Чехії, Білорусі, Естонії, Румунії, Німеччини. Усього ж на фестиваль було подано 1 285 робіт від понад тисячі авторів, які представляють 91 країну! Організатори відзначають дуже високий рівень наданих фільмів і телепрограм – деякі з них є переможцями та лауреатами відомих міжнародних конкурсів, в тому числі дитячої секції Берлінале.

«Цього року учасники змагатимуться у 13 номінаціях, одна з яких є новою – це номінація «Моє мирне небо». Ми заснували її разом з аероклубом імені Валентини Гризодубової. На дітей чекає візит на аеродром Коротич, а для фіналістів номінації «Моє мирне небо» буде організовано політ у літаку та гвинтокрилі. Також у програмі – концерт у філармонії, перегляд німого кіно у супроводі тапера, відвідини парку імені Горького, гольф-клубу та багато іншого», - розповідає Володимир Дягілев, виконавчий директор телефестивалю «Дитятко».

Традиційно учасники заходу зможуть спробувати свої сили у сценарному пітчингу, пройти цікаві майстер-класи, поспілкуватися з відомими фахівцями теле-, кіно- та анімаційної індустрії. Це, зокрема, президент Грецької асоціації анімації ASIFA HELLAS та Міжнародного анімаційного фестивалю Animasyros + Agora Вассіліс С. Карамітсаніс, сценарист і режисер Хав'єр Наварро Монтеро, кінокритик Хамед Солейманзаде, програмний директор кінофестивалю Guro у Сеулі  Пітер Ан.

Харківські поціновувачі кіно зможуть безкоштовно переглянути фестивальні стрічки у кінотеатрах імені Олександра Довженка, «Київ» і «Кіноленд» (пр-кт Ювілейний, 54), а також на відкритих майданчиках просто неба. Покази конкурсних робіт проходитимуть й у будинках культури районів області.

Нагадаємо, Міжнародний дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко» проводиться з 2009 року. Його засновником є Харківська обласна рада.