Фонд бере участь у всеукраїнському проекті «Неінфекційні захворювання: профілактика і зміцнення здоров'я в Україні»

15.02.2016
Фонд бере участь у всеукраїнському проекті «Неінфекційні захворювання: профілактика і зміцнення здоров'я в Україні»

 

 

Голова правління Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області Євген Шаповал увійшов до обласної робочої групи з боротьби з неінфекційними захворюваннями.

Робоча група створена розпорядженням голови обласної державної адміністрації. Вона імплементуватиме в Харківському регіоні стратегію профілактики і боротьби з неінфекційними захворюваннями. До робочої групи увійшли представники місцевої влади, профільних медичних установ і громадськості.

Проект «Неінфекційні захворювання: профілактика і зміцнення здоров'я в Україні» реалізується за підтримки бюро ВООЗ в Україні, Міністерства охорони здоров'я, Міністерства освіти і науки, а також Швейцарського агентства з розвитку і співпраці.

Робота буде проводитися в семи областях України: окрім Харківської, це Київська, Полтавська, Львівська, Івано-Франківська, Дніпропетровська і Вінницька області. 
Організатори проекту зосередяться на боротьбі з серцево-судинними захворюваннями, а також раком, діабетом і хронічними респіраторними хворобами. Для досягнення поставлених цілей учасники проекту акцентують увагу на чотирьох чинниках, пов'язаних із способом життяхарчуванні, фізичній активності, тютюні і алкоголі, - а також на чотирьох біологічних чинниках ризику: ожирінні, гіпертонії, фізичній активності і гіперглікемії.

«У рамках цієї стратегії передбачано масу заходів, які, в першу чергу, спрямовані не на боротьбу із захворюванням, як із наслідком, а стосуються профілактичної роботи», - коментує голова правління Фонду Євген Шаповал.

За його словами, залучення організацій з різних сфер життя сприятиме тому, що бажані результати можуть будуть досягнуті, адже частенько профільні чиновники не мають можливості оцінити ситуацію.

«За підсумками засідання робочої групи можна сказати, що спостерігаються позитивні тенденції. Зі свого боку Фонд, який має великий досвід реалізації медичної програми на рівні первинної ланки, зможе зробити свій внесок як в інформаційно-просвітницькому контексті, залученні медичних працівників ФАПів і амбулаторій до участі в заходах проекту, так і в підготовці самої стратегії профілактики і боротьби з неінфекційними захворюваннями», - підбив підсумки Євген Шаповал.