Фонд виконав свою частину робіт з ремонту будинку для людей похилого віку

01.04.2016
Фонд виконав свою частину робіт з ремонту будинку для людей похилого віку


У будівлі майбутнього будинку для людей похилого віку в селі Грушине Первомайського району завершено ремонті роботи, які велися на кошти Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області. На реалізацію цього проекту Фонд витратив 350 тисяч гривень.

За цю суму вдалося виконати значний обсяг робіт. Зокрема, у всій будівлі було повністю замінено електропроводку та каналізаційну систему, в якій передбачені місця для встановлення пральних машин. Здійснено часткове перепланування, капітально відремонтовані їдальня, кухня, приміщення для персоналу, туалеті та душові. Кімнати оклеєні сучасними шпалерами та обладнані світильниками, а сантехнічні вузли оснащені зручними душовими кабінами і водонагрівачами. В усіх відремонтованих приміщеннях встановлено металопластикові вікна, замінено підлогу та покладено лінолеум. Також встановлені світильники аварійного виходу.

"Фонд повністю виконав узяті на себе зобов’язання щодо фінансування частини ремонтних робіт у будинку для людей похилого віку, який створюється у Первомайському районі. Все, що ми обіцяли зробити, ми зробили, причому у досить короткий термін – за два місяці. Представники Фонду контролювали виконання робіт, тому з упевненістю можу сказати, що ремонт якісний, продумана кожна дрібниця, щоб забезпечити комфорт за безпеку майбутніх мешканців. Адже тут будуть жити старі люди, інваліди", - зазначає голова правління Фонду соціального розвитку Харківської області Євген Шаповал.

Директор Територіального центру соціального обслуговування Первомайської райради Юрій Гнатенко, у підпорядкуванні якого знаходитиметься будинок для людей похилого віку, каже, що дуже задоволений і ремонтом, і спеціалістами, які його виконали. Найманий Фондом підрядник виявився надзвичайно відповідальним: усі роботи було здійснено якісно та в строк.

Кошти на ремонт будівлі були виділені Фондом в рамках програми підтримки і розвитку сільської інфраструктури, а також програми зі створення нових робочих місць на селі. Адже для догляду за старими людьми, які мешкатимуть у закладі, знадобиться персонал. Відповідно до штатного розкладу, кількість співробітників будинку для людей похилого віку складе 16 чоловік. Юрій Гнатенко вже навіть підібрав робітників на кожну посаду. Майже всі вони – місцеві, з села Грушине, за винятком медичних сестер.

"Усі співробітники будинку для людей похилого віку – місцеві жителі, окрім медперсоналу. Медики будуть з міста Первомайський, тому що у Грушиному, як з’ясувалося, немає спеціалістів з медичною освітою", - пояснює директор Територіального центру соціального обслуговування Первомайської райради Юрій Гнатенко.

Проект зі створення будинку для людей похилого віку у Первомайському районі Фонд реалізує спільно з органами місцевого самоврядування. Згідно з досягнутими домовленостями, Фонд узяв на себе фінансування частини ремонтних робіт, а завершувати ремонт та утримувати заклад буде районна влада. У будівлі ще треба замінити вікна, відремонтувати 4 спальні та вестибюль, а також встановити твердопаливний котел. Як швидко будуть виконані ці роботи, залежить від фінансування. У даному питанні районна влада сподівається на підтримку області: наразі на розгляді конкурсної комісії Харківської обласної ради знаходяться три міні-проекти, в яких фігурує будинок для людей похилого віку у Грушиному. Результати конкурсу стануть відомі на початку квітня.