Фонд забезпечив продуктами Петрівський аграрний ліцей

13.11.2018
Фонд забезпечив продуктами Петрівський аграрний ліцей

Олія, цукор, різноманітні крупи, борошно, тушонка, макарони, чай – понад півтонни продуктів харчування передав Петрівському аграрному ліцею, що на Балаклійщині, Благодійний фонд соціального розвитку Харківської області. Це дозволить кілька місяців годувати безкоштовними сніданками, обідами й вечерями молодих людей, які мешкають у гуртожитку закладу.

У ліцейській їдальні смачно пахне домашньою випічкою та борщем – це готується обід для учнів. Кожного дня тут годують більше 80 ліцеїстів. На харчування пільговиків, яких у закладі трохи більше десятка, держава виділяє хоча б якусь копійчину, для решти жодного фінансування не передбачено. Учні, які живуть неподалік села Петрівське, їдять вдома, а от мешканці ліцейського гуртожитку практично у безвихідній ситуації: кухонь у житловій будівлі немає, оплата харчування молодим людям не по кишені. Працівники ліцею підгодовують дітей, як можуть – несуть у їдальню власну городину, просять допомоги у місцевих підприємців, шукають спонсорів.

«З 2014 року держава не забезпечує харчування учнів, а у нас же навчається переважно молодь з села, з простих небагатих родин. Тому ми намагаємося тих, хто живе у гуртожитку, нагодувати гарячими стравами. Співробітники ліцею приносять  з дому картоплю, огірки, томати, моркву, щось дають фермери, однак основним нашим спонсором є Фонд соціального розвитку. Тільки завдяки його допомозі нам вдається протриматися, - зазначає Людмила Назарько, заступник директора з навчально-виховної роботи Петрівського аграрного ліцею. Низький уклін та велике спасибі керівництву Фонду, Валерію Демі, Євгену Шаповалу, а також представнику Фонду у Балаклійському районі Юрію Ткачу».

Першокурсник Богдан Сірик здобуває в ліцеї професію водія-автослюсаря. Він один з тих, хто мешкає у місцевому гуртожитку – каже, з рідного села Явірське  на заняття щодня не наїздишся. Богдан змалечку ріс без батька, його виховала мама – зараз хлопець намагається бути їй опорою та самостійно долати всі складності. Грошей у матері він не бере, примудряється жити на стипендію у 485 гривень.

«Я людина економна, та й дуже виручає те, що у ліцейській їдальні можна безкоштовно харчуватися. Найсмачніше там готують борщ, пиріжки, котлети – якраз те, що я люблю», - розповідає ліцеїст.

На найближчі кілька місяців питання щодо харчування учнів закрите – запасів продуктів має вистачити майже на всю зиму. Фонд допомагає Петрівському аграрному ліцею із закупівлею харчів четвертий рік поспіль. Підтримка цього закладу стала щорічною традицією, яку благодійники планують продовжувати і надалі.