Фонд опікується сім’єю тата-одинака, який виховує двох діток

01.07.2016
Фонд опікується сім’єю тата-одинака, який виховує двох діток

 

У скруті, зате з люблячим батьком. Благодійний фонд соціального розвитку Харківської області взяв під свою опіку малозабезпечену родину з села Олексіївка Первомайського району, в якій тато самотужки ростить двох дітей. Сім’ї надано безкоштовний юридичний супровід, а також матеріальну допомогу.

Історія Івана Якушенка дуже схожа на історію Анатолія Новосельцева, персонажа популярного фільму «Службовий роман». У Івана також двоє дітей: хлопчик і хлопчик. Він такий же скромний та працьовитий, як відомий кіногерой, і так само позичає гроші, щоб купити своїм синам нове взуття.

"Довелося попросити на роботі безвідсоткову позику, щоб взути хлопців, бо вони з усього вже повиростали", - пояснює тато-одинак. - "Мусимо економити, та все одно грошей не вистачає – дитячі речі зараз дуже дорогі".

Вперше жінка покинула Івана, коли їхньому первістку не виповнилося і року. Тож чоловік швидко навчився годувати дитя манною кашею, варити собі обід, прати, прибирати. Так тривало роками: дружина поверталася, просила пробачення, а потім знову зникала. Народження другої дитини нічого не змінило – материнський інстинкт у жінки так і не прокинувся. Вже досить тривалий час Іван сам виховує синів, їхню родину в селі добре знають. Люди бачили, що діти доглянуті та одягнуті, ходять до школи, тому ніхто навіть не підозрював, наскільки скрутно вони живуть. Все змінив випадок.

"У квітні на шкільний лінійці старший хлопчик, Олексій, знепритомнів. Коли лікарі поміряли йому артеріальний тиск, він в нього був 80 на 40. І ми зрозуміли, що дитина недоїдає", - розповідає Людмила Захар’єва, заступник директора з виховної роботи Олексіївського НВК. - "Ми почали піднімати питання про те, де діти зареєстровані, щоб оформити їм якусь допомогу, і з’ясувалося, що діти фактично висять у повітрі".

Шкільний колектив повідомив про цю ситуацію Миколу Тарасенка, директора агропідприємства «Україна Нова», де Іван Якушенко працює трактористом. Тарасенко, в свою чергу, звернувся за порадою до громадської юридичної приймальні Фонду соціального розвитку – там одразу зголосилися допомогти родині тата-одинака. Юристу Фонду довелося розшукувати непутящу матір та отримувати її згоду на те, щоб прописати дітей, але врешті-решт це вдалося зробити. Тепер спеціаліст працює над тим, щоб оформити для сім’ї Якушенків державну допомогу.

"На даний момент ми готуємо судовий позов щодо стягнення аліментів. Зрозуміло, що матір нічого платити не буде, але це дасть підстави для отримання допомоги від держави. Якщо сім’я буде офіційно визнана малозабезпеченою, дітки зможуть безкоштовно харчуватися у школі, безкоштовно отримувати канцтовари. А ще ми допоможемо оформити житлову субсидію", - зазначає юрист Фонду Валентина Буткова.

Також родині було надано матеріальну допомогу: представники Фонду придбали продукти харчування, побутову хімію, засоби гігієни та відвезли це Якушенкам додому. На певний проміжок часу батько та діти найнеобхіднішим забезпечені. Та Якушенки зловживати допомогою не збираються: вони обробляють чималий город, завели нещодавно господарство – курочок та гусей, за якими залюбки приглядають хлопці.

Взагалі 12-річний Олексій та 10-річний Сергій дуже самостійні, можуть приготувати собі нехитрий обід, поки батько на роботі, миють посуд, прибирають у хаті. Усьому цьому хлопців навчив тато. Він для них – беззаперечний авторитет, центр всесвіту, навколо якого обертаються їхні маленькі планетки. Хлопці батька обожнюють та воліють в усьому бути на нього схожими.

"Я хочу стати трактористом, як тато", - каже старшенький Льоша. - "Я йому вже допомагав – він брав мене з собою на роботу, показував, як працює трактор. Мені дуже сподобалося".

Представники Фонду соціального розвитку мають намір підтримувати родину Якушенків доти, доки у цьому буде потреба. Благодійники сподіваються, що життя цієї незвичайної родини врешті-решт налагодиться і хлопці назавжди забудуть про те, що таке.