Фонд запустив новий освітній проект для дітей

19.09.2018
Фонд запустив новий освітній проект для дітей

«Безпека руху – безпека життя» – так називається новий проект Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області, який реалізується у співпраці з обласним управлінням патрульної поліції та Харківським театром для дітей та юнацтва. Це просвітницький інтерактив, що в цікавій формі доносить до школярів правила безпечної поведінки – як на дорозі, так і в повсякденному житті. 

«Я з класом дивився багато вистав про правила дорожнього руху, але ця мені сподобалася найбільше! І поліцейські до нас не приходили ще, - розповідає Денис Кузьмінов, учень 4-А класу Валківського ліцею ім. Масельського. – Було дуже цікаво, хоча я вже багато дорожніх знаків знаю: «Наземний перехід», «Підземний перехід», «Велосипедна доріжка», «Рух велосипедів заборонено», «Стоп» - це мій улюблений знак».

Учні початкових класів Валківського ліцею імені Масельського та Валківської загальноосвітньої школи стали першими учасниками проекту «Безпека руху – безпека життя». 225 школярів ледь умістилися в актовій залі ліцею, де на їхніх очах трапилася «Надзвичайна історія». Актори Харківського театру для дітей та юнацтва перевтілилися у лісових мешканців – Зайця, Ведмедя, Вовка, Сову – і показали маленьким глядачам, як поводитися у різних небезпечних ситуаціях. Вистава була прийнята на ура: дітлахи щиро вболівали за казкових персонажів, давали їм підказки та хором відповідали на питання про правила дорожнього руху.

«Коли діти переживають, коли у залі шум, гам – значить, все вдалося, і наша мета виконана, - каже Андрій Лебедь, головний режисер Харківського театру для дітей та юнацтва. - Ми готували цю виставу спеціально для таких заходів, щоб їздити по школах і в ігровій формі знайомити дітей з правилами дорожнього руху та поведінки в екстремальних ситуаціях».  

«Дуже весела вистава була! Особливо мені сподобалася пісенька про дорожні знаки і світлофор. Обов’язково треба правил дотримуватися, аби тебе машина не збила, щоб з тобою нічого не трапилося», - зазначає учениця 3-А класу Валківського ліцею ім. Масельського Поліна Пилипенко.

Після вистави на дітей чекав ще один сюрприз – зустріч зі справжнім поліцейським. Старший лейтенант поліції Максим Петухов провів зі школярами просвітницьку бесіду щодо правил безпеки та відповів на всі їхні запитання.

«Я намагаюсь робити так, щоб діти брали активну участь в отриманні цих знань. Тобто не просто щоб приїхав поліцейський, розповів, пальчиком погрозив і поїхав. Мені важливо, щоб зал працював, щоб був повноцінний діалог і діти запам’ятали цю інформацію», - каже Максим Петухов, старший інспектор відділу зв’язків з громадськістю Управління патрульної поліції в Харківській області.  

Під час заходу кожен школяр отримав від Фонду лінійку-пам’ятку з правилами безпеки та номерами екстрених служб. Благодійники сподіваються, що діти не тільки вивчать ці правила, але й неухильно їх дотримуватимуться.