Фонд заснував гранти для студентів-ракетобудівельників

10.09.2018
Фонд заснував гранти для студентів-ракетобудівельників

Талановиті молоді люди, які опановують дефіцитну професію конструктора ракетно-космічної техніки, отримуватимуть гранти від Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області. Це дозволить студентам продовжити навчання в магістратурі та здобути знання, необхідні для успішної роботи.

Легендарний «ХАІ» – один з двох вишів в Україні, що готують фахівців для підприємств ракетно-космічної галузі за подібними освітніми програмами. Попит на таких спеціалістів наразі величезний. Наприклад, щорічна потреба конструкторського бюро «Південне» у ракетобудівельниках складає 80 чоловік – торік «ХАІ» зміг задовольнити цю потребу лише на 10 %. Сучасні абітурієнти неохоче йдуть навчатися на подібні спеціальності, бо до переліку обов’язкових предметів входять фізика, математика, опір матеріалів, будівельна механіка і таке інше. Тому для університету кожен тямущий студент на вагу золота.

Однак цього року кільком майбутнім ракетобудівельникам ледь не довелося покинути навчання:  Міністерство освіти і науки скоротило кількість бюджетних місць у магістратурі, а контракт молодим людям був не по кишені. Продовжити здобуття освіти студенти змогли завдяки випускнику «ХАІ», голові Наглядової ради Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області Валерію Демі, який запровадив гранти на навчання у виші.

«ХАІ» – це бренд, відомий в усьому світі. А студенти, які тут навчаються, – це потенційні Ілони Маски, це внесок України у розвиток космонавтики і ракетобудування. Не можна допустити того, щоб талановиті майбутні науковці, конструктори кидали навчання через брак коштів. Я особисто та вся команда нашого Фонду дуже раді, що маємо можливість  підтримати перспективну молодь, дати їй шанс проявити себе», - каже Валерій Дема.

Благодійник також запровадив стипендію імені Миколи Васильович Бєлана, щоб заохотити студентів до активної дослідницької діяльності та віддати шану засновнику факультету ракетно-космічної техніки «ХАІ». Ця стипендія призначається на основі конкурсного відбору та виплачується щомісяця. Першого стипендіата вже обрано – кошти на розвиток власного наукового проекту отримуватиме п’ятикурсник Сергій Бездітко.

«Частково я радий, а частково спантеличений, тому що не було такого раніше, - зізнається хлопець. – Звісно, я намагатимуся виправдати очікування, адже я вступив до «ХАІ» не просто так. Ще в школі у мене було добре з математикою, було цікаво займатися кресленням, конструюванням. У якості бакалаврської роботи я спроектував рідинний двигун, гадаю, тепер буду його удосконалювати».

«Зазвичай стипендії призначають за певні результати, а ідея стипендії імені Бєлана – це  підтримка талановитих студентів у їх розробках, це кошти на розвиток, - пояснює декан факультету ракетно-космічної техніки Сергій Фірсов. - Ми вдячні Фонду і зокрема Валерію Демі за те, що він відгукнувся на нашу пропозицію співпраці, що простягнув  нашим студентам руку допомоги. Адже всі ми знаємо, що Україна – космічна держава, а для підтримки цього статусу потрібні молоді спеціалісти».  

Гранти від Фонду на навчання у магістратурі призначені трьом студентам, стипендію імені М. В. Бєлана наразі отримує один студент.