Фонд здійснив мрії учнів Подолівського НВК

19.12.2018
Фонд здійснив мрії учнів Подолівського НВК

Для «особливих» діток – особливе свято! Барвінківщина долучилася до всеукраїнського проекту «Здійсни мрію», завдяки якому справдилися бажання 79 школярів з особливими освітніми потребами. У ролі здійснювачів мрій виступили і представники Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області.

Шестикласник Ілля Горлач  навчається у Подолівському навчально-виховному комплексі. Хлопчик розповідає, що мріє будувати різноманітні будиночки, хатки. Тепер у нього є для цього все необхідне: Фонд соціального розвитку здійснив мрію школяра та подарував йому величезний конструктор. Разом з хлопчиком подарунку радіє мама Наталя: «Ми не очікували такого! Думали, нам якісь пакуночки з цукерками дадуть – і на тому все. А тут дійсно сюрприз!».

Окрім Іллі, у Подолівському НВК вчиться ще семеро дітей з особливими освітніми потребами. Їхні мрії Фонд також втілив у життя: кожна дитина отримала бажане – машинку, м’яку іграшку, набір для пінг-понгу, настільну гру, конструктор, футбольний м’яч. Персональні чарівники знайшлися  для всіх 79 «особливих» учнів, які навчаються у школах Барвінківського району. Здійснити їхні мрії взялися місцеві підприємці, лікарі, поліцейські, чиновники, рятувальники, депутати, фермери.

«Ми попросили школи, щоб діти з особливими освітніми потребами намалювали свої мрії, а потім розіслали листи з цими мріями дорослим. І чарівники відгукнулися, ніхто не сказав «не буду», «не можу», «не хочу», всі настільки пройнялися таким заходом, що прибули на свято і подарували справжню радість дітям. Я дуже за це вдячна!», - каже методист відділу освіти Барвінківської РДА Людмила Склярова.

Інклюзивна освіта впроваджується на Барвінківщині з 2017 року. Тут дбають про те, щоб «особливі» діти були включені в життя громади та розвивали свої соціальні навички. Місцеві освітяни зазначають: при організації свята «Здійсни мрію» найлегше було знайти чарівників, а найважче – підготувати до нього самих школярів. Адже для дітей з аутизмом, затримкою психічного розвитку, синдромом Дауна масові заходи – це своєрідне випробування. Та цього разу все вдалося: школярі не злякалися повної зали та охоче підіймалися на сцену районного будинку творчості за подарунками.              

«Цей захід насамперед вразив мене тим, що такі проблемні дітки взяли у ньому активну участь, незважаючи на велику кількість людей, на гучну музику. Гадаю, що задоволення від свята отримали і школярі, і благодійники. Окремо хочу відзначити роль батьків: виховувати «особливих» діток – це подвиг, тому таким сім’ям обов’язково потрібно допомагати, - вважає представник Фонду у Барвінківському районі Ігор Макаревич. – Приємно було бачити повний зал – це значить, що у нашому районі є люди, яким це болить. Бажаю наснаги і мрійникам, і чарівникам, дай бог всім здоров’я та всіляких гараздів!».