Фонд звітує про свою роботу у 2017 році

27.12.2017
Фонд звітує про свою роботу у 2017 році

Майже чотири мільйони гривень витратив Фонд соціального розвитку Харківської області на реалізацію доброчинних проектів у році, що минає. Завдяки благодійній організації понад п’ять тисяч людей отримали безкоштовні медичні послуги та юридичні консультації, десятки закладів і територіальних громад скористалися адресною допомогою.   

Програма «Медицина Харківщини для людей» в дії

На початку 2017 року Фонд передав Барвінківській, Первомайській, Валківській і Близнюківській районним лікарням сучасні реанімобілі, придбані його партнерами з Канади. Усього в Україну було відправлено десять таких машин, і чотири з них отримала саме Харківщина. Канадські швидкі незамінні при перевезенні лежачих пацієнтів з травмами хребта, переламами, інсультами та іншими серйозними захворюваннями.

«Це машина, яка дозволяє транспортувати будь-якого хворого, з будь-якою патологією,  чого раніше ми не могли собі дозволити. Ось, наприклад, останній випадок – ми відвозили до Харкова в обласну травматологічну лікарню дідуся 90 років з переламом стегна. Його прооперували, і ми на цій же канадській швидкій привезли його назад. На звичайній машині зробити це було б дуже важко», - зазначає головний лікар Первомайської ЦРЛ Іван Панарін.

Протягом року Фонд соціального розвитку допомагав забезпечувати канадські реанімобілі паливно-мастильними матеріалами, додатковим медичним обладнанням, а також пошив зимову медичну форму для бригад, які працюють на цих машинах.

В рамках програми «Медицина Харківщини для людей» благодійна організація провела в області 127 безкоштовних медоглядів, під час яких жителі віддалених сіл змогли проконсультуватися з висококваліфікованими спеціалістами, пройти ультразвукове дослідження, зняти електрокардіограму, зробити експрес-тест на рівень цукру у крові, поміряти очний тиск. Усього селянам було надано майже 36 тисяч медичних послуг. Крім того, для п’яти районів Харківщини Фонд закупив 500 доз польської вакцини БЦЖ для щеплення малят від туберкульозу.

Особлива увага – дітям

Пріоритетним напрямком роботи благодійної організації є створення умов для всебічного розвитку дітей. Задля цього Фонд надає адресну допомогу навчальним закладам, проводить різноманітні культурні й освітні заходи. Зокрема, ряду сільських шкіл було подаровано мультимедійні LCD-телевізори, книжки та спортивний інвентар, надано кошти на ремонтні роботи, для кількох дитячих садків закуплено іграшки. У селі Семенівка Близнюківського району Фонд встановив дитячий майданчик, для Петрівського аграрного ліцею на Балаклійщині придбав продукти, щоб діти могли безкоштовно харчуватися.

Цього року благодійна організація продовжила опікуватися своїм підшефним закладом – дитячим табором «Барвінок», що у селі Курулька Барвінківського району. У закладі було проведено поточний ремонт, встановлено спортивний майданчик, організовано навчально-розважальну програму. За літо у «Барвінку» відпочило близько двохсот дітей – путівки для більшості з них оплатив Фонд соціального розвитку.

Вже традиційно благодійна організація виступила одним зі спонсорів Міжнародного дитячого телефестивалю «Дитятко», допомогла провести у шести віддалених районах Харківщини кінопокази в рамках Мандрівного фестивалю документального кіно Docudays UA. Також Фонд організував серед школярів області конкурс творів «Я – депутат місцевої ради», переможці якого отримали цінні призи – планшети, смартфон та інші корисні гаджети.

Сприяння розвитку громад

В контексті реформи децентралізації Фонд провів для представників органів місцевого самоврядування Харківщини серію інформаційних семінарів, присвячених електронному декларуванню, новинкам земельного законодавства, об’єднанню територіальних громад. Окрім консалтингової, було надано і матеріальну підтримку. Цього року Фонд взяв участь у співфінансуванні п’яти міні-проектів, що перемогли в конкурсі «Разом в майбутнє» Харківської обласної ради. Завдяки цим проектам у школах на Балаклійщині та Барвінківщині було замінено вікна, у місті Первомайському встановлено зовнішнє освітлення на двох вулицях, у Валківському районі оновлено частину водогону, для Близнюківського районного будинку культури закуплено сценічне обладнання.  

У п’яти районах області продовжують працювати громадські юридичні приймальні Фонду, де населенню надається безкоштовна правова допомога. Протягом року юристи обслугували більше тисячі людей, які потребували консультацій щодо оформлення спадщини, пенсії, врегулювання земельних відносин і вирішення інших питань.

Не залишився без уваги будинок для літніх людей у селі Грушине Первомайського району, який було створено торік за участі Фонду. Благодійники організували для підопічних закладу ряд виїзних консультацій лікарів, придбали для стареньких окуляри, заснували міні-бібліотеку, закупили харчі та теплі ковдри.

Протягом року Фонд фінансово підтримував народну харківську команду «Металіст 1925», ФК «Первомайський», забезпечив футбольною формою гравців ФК «Сокіл» (Великий Бурлук) та команду Барвінківської школи № 4. Також благодійна організація виступила спонсором змагань з волейболу, настільного тенісу, баскетболу, футболу у Близнюквському районі.

«Цей рік став для Фонду роком розвитку, здобуття нового досвіду. Ми не просто продовжили реалізацію наших ключових програм, а розширили їх, залучили нових партнерів, випробували нові форми роботи. І хоча Фонд не в змозі вирішити всі наболілі проблеми в регіоні, ми готові надати свою підтримку там, де вона найбільше потрібна. Разом з органами місцевої влади, з громадами ми працюємо для того, щоб Харківщина розвивалася, щоб мешканці області відчували, що про них дбають. І у наступному році цю роботу буде продовжено», - обіцяє Валерій Дема, голова Наглядової ради Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області