Головне - дарувати надію

20.08.2015
Головне - дарувати надію

 

Приблизно в 60 кілометрах від Харкова розташувалось маленьке місто Богодухів. А в ньому - дитячий будинок-інтернат, де живуть 150 дітей у віці від 4 до 18 років. Ці діти - особливі, з вадами у розумовому та фізичному розвитку, тому вони потребують спеціального догляду і турботи.

Коли новому директору будинку-інтернату Григорію Дорошенко говорили, що ці діти безнадійні, він не погодився і вирішив, що надія є завжди. Але треба працювати, аби вона з'явилася. І він став організовувати для дітей спеціальні гуртки з розвитку, запрошувати найкращих фахівців зі Львова та Харкова. І позитивні результати з'явилися!

Ці діти не завжди розуміють, що говорять, але вони відчувають емоції, реагують на турботу, теплоту, увагу. Вони беруть тебе за руку, щоб постояти поруч, тому що удвох краще, ніж одному. Вони радіють коли стіни в їхній кімнаті пофарбували в обраний ними колір або коли з ними просто посиділи і поговорили.

Нещодавно Благодійним фондом соціального розвитку Харківської області спільно з громадською організацією «Центр європейського розвитку та інтеграції України» було започатковано проект «Загадай бажання!». У рамках цього проекту для дітей Богодухівського будинку-інтернату на прохання адміністрації були упорядковані літні альтанки, в яких діти люблять збиратися, щоб побути разом, посидіти на свіжому повітрі. Були встановлені нові дахи на альтанках, поруч посаджені туї. Діти були дуже раді всьому, що відбувалося!

Дарувати надію дітям - це так просто і так важливо.