Головний лікар Первомайської ЦРЛ: канадська машина – наша паличка-рятівничка

10.05.2017
Головний лікар Первомайської ЦРЛ: канадська машина – наша паличка-рятівничка

 

Спеціалізований автомобіль, подарований доброчинцями Канади, допомагає медикам Первомайщини рятувати життя та зберігати здоров’я місцевих жителів. Три місяці тому машину передав головному медзакладу району Благодійний фонд соціального розвитку Харківської області. З тих пір автомобіль використовується для перевезення лежачих пацієнтів і в екстрених випадках, коли важлива кожна хвилина.

Останній такий випадок стався в ніч на 3 травня: до Первомайської районної лікарні швидка доставила 72-річну жительку райцентру у важкому стані. Пенсіонерці зробили рентген і виявили кишкову непрохідність, викликану пухлиною, що розрослася та перекрила просвіт кишківника. Було прийнято рішення терміново госпіталізувати пацієнтку до обласного онкологічного центру: її треба було прооперувати протягом найближчих годин. Не гаючи часу, жінку транспортували до Харкова за допомогою канадського реанімобілю. Дорога зайняла трохи більше години.

«Тут фактор часу грає дуже велику роль. Якби ми чекали на машину з Харкова – поки вона приїде, поки забере хвору, поки довезе, то втратили б дорогоцінні години. А так ми терміново організували транспортування, і поки машина везла жінку до Харкова, я домовився з головним лікарем онкоцентру, щоб нашу пацієнтку одразу взяли до операційної. Ось наявність транспорту та лікарів, які швидко прооперували хвору, врятувала їй життя», - каже головний лікар Первомайської ЦРЛ Іван Панарін.

Ще один екстрений випадок трапився на початку березня. Тоді під загрозою опинилося життя 48-річного жителя Луганщини, який потрапив в автомобільну аварію на території Первомайського району. Місцеві медики діагностували у постраждалого перелом тазу і розрив сечового міхура – для надання спеціалізованої допомоги пацієнта було негайно транспортовано до Харкова у канадському реанімобілі. Це дозволило запобігти зміщенням і зберегти чоловіку органи тазу.

Втім, частіше канадська машина використовується для перевезення з Харкова додому жителів Первомайщини, які перенесли операцію або інсульт. У таких ситуаціях обережне транспортування є принципово важливим.

«Інсульт має тривалі наслідки, і дуже важливий момент перевозки, тому що тромб може відірватися, ішемія судинна може бути спровокована. І коли машина м’яка, коли зручні ноші, це дає можливість бережно транспортувати людину. Тож для нас ця машина – паличка-рятівничка», - зазначає Іван Панарін.      

Після того, як у лютому канадський реанімобіль було передано Первомайській районній лікарні, він здійснив 12 виїздів.

Нагадаємо, такі ж машини отримали у подарунок від Канади ще три районні лікарні – Близнюківська, Валківська і Барвінківська. Автомобілі передав медичним закладам Благодійний фонд соціального розвитку Харківської області.