У селі Грушине лікарі Фонду надали більше 350 медичних послуг

20.10.2016
У селі Грушине лікарі Фонду надали більше 350 медичних послуг

Кожного буднього дня медичні бригади Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області проводять у сільській місцевості безкоштовні медогляди. Один з останніх виїздів лікарі здійснили до села Грушине Первомайського району, де  населенню було надано понад 350 медичних послуг.

Медсестру Єву Антипову, яка працює у Грушинській амбулаторії  сімейної медицини вже чверть століття, місцеві жителі називають рятівницею. Вона напам’ять знає діагнози всіх пацієнтів, навіть вночі відгукується на прохання про допомогу. Незважаючи на хворі ноги та поважний вік, Єва Іванівна справно ходить на виклики. Жінка вже давно на пенсії, але кидати роботу не збирається – знає, що жителям села потрібна її допомога.  

«Я вважаю, що сільський медик – це цілодобовий медик. Я дуже люблю свою роботу і отримую задоволення, коли допомагаю людям. В мене якось був випадок – клінічна смерть настала у пацієнта, я вколола прямо у серце адреналін – і забулькало серце, завелося, ожила ця людина.  А поки швидка приїхала, вже було б пізно. Для медика це найважливіше, коли бачиш позитивний результат своєї роботи», - розповідає Єва Антипова.

У селі Грушине лікарі Фонду надали більше 350 медичних послуг

 

Приїзду лікарів-волонтерів з Харкова Єва Іванівна дуже рада – каже, їхня діяльність приносить велику користь. У квітні Фонд вже організовував у Грушиному благодійний медогляд, і тоді багатьом пацієнтам було призначено лікування. Медсестри амбулаторії виконали всі рекомендації спеціалістів – комусь поставили крапельниці, комусь зробили уколи, і це дало позитивний результат.

«Призначення лікарів-волонтерів дієві та професійні – це вже перевірено. Ми ж і по дворах ходимо, тиск міряємо, і  мазки у жінок беремо – лікування справді допомогло. Люди дуже задоволені», - зазначає Єва Іванівна.

грушине1

Цього разу медбригада Фонду також попрацювала плідно. Кожен зі спеціалістів – кардіолог, окуліст, невропатолог, лікар ультразвукової діагностики, гінеколог – оглянув по кілька десятків пацієнтів. Усім бажаючим було зроблено електрокардіограму, поміряно тиск та рівень цукру у крові. Найбільша черга вишукувалася до лікаря ультразвукової діагностики – загалом спеціаліст обстежила 40 пацієнтів, з яких тільки у двох не було виявлено ніякої патології.

грушине2

«Багато первинних діагнозів було встановлено: жовчнокам’яна та сечокам’яна хвороба, поліпи жовчного міхура, жировий гепатоз печінки, захворювання щитової залози, нирок. В одного пацієнта я виявила новоутворення підшлункової залози, яке може бути злоякісним», - розповідає лікар УЗД Ганна Едуардівна.

На прийом до харківських спеціалістів змогли потрапити не лише мешканці Грушиного, але й сусідніх сіл – Маслівки, Високого та Калинівки (колишнього Жовтневого). Грушинський сільський голова Олександр Гавшин організував підвіз людей до амбулаторії  автобусом, щоб безкоштовний медогляд пройшло якомога більше селян.  

Александр Николаевич Гавшин(голова сільради )

«Я вважаю так: якщо ми не можемо забезпечити людям надання медичних послуг на місці, значить, ми зобов’язані забезпечити їх транспортом. Я дуже вдячний, що Фонд соціального розвитку організував  виїзний медичний огляд жителів  нашої громади. Це важливо, бо через важку економічну ситуацію не кожна людина може зараз дозволити собі поїхати в Первомайський, не кажучи вже про Харків», - каже Грушинський сільський голова Олександр Гавшин.