Ініціатива Благодійного фонду має стати державною стратегією

30.11.2015
Ініціатива Благодійного фонду має стати державною стратегією

 

Попри перші морози і негоду, лікарі-волонтери Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області продовжують кожного дня їздити по віддалених населених пунктах, проводячи для селян безкоштовні медогляди та надаючи їм медичні консультації.

Цього разу медики відвідали село Кам’янка Ізюмського району. Мобільну бригаду лікарів біля сільської амбулаторії радо зустрічали перші пацієнти та місцеві медичні працівники. Волонтери швидко розклали необхідну апаратуру і обладнання та розпочали прийом пацієнтів. У цьому їм активно допомагали медпрацівники амбулаторії. За день повне обстеження пройшли понад 40 пацієнтів – це в першу чергу ультразвукове дослідження внутрішніх органів, електрокардіограма, аналіз крові на цукор. Крім того, виявилося чимало бажаючих потрапити на прийом до травматолога, гінеколога, невропатолога та офтальмолога. Всіх їх вислухали, обстежили, надали необхідні консультації, а декому – і практичну допомогу.

За словами сімейного лікаря, завідувачої Кам’янської амбулаторії Людмили Демченко, повсякдень медичну допомогу мешканцям села надають сім медичних працівників. Обладнання амбулаторії є досить пристойним для села, а персонал – кваліфікованим та професійним. Однак, лікарів такого високого класу, які приїхали до них з обласного центру, тут, звичайно, бракує. Про це говорять практично в кожному селі, куди приїжджають лікарі-волонтери зі своєю благодійною місією. Тому їм завжди раді не тільки пацієнти, але й місцеві медичні працівники, які у такій благодійній програмі вбачають значну підтримку й для них. Адже забезпечити кожен фельдшерсько-акушерський пункт кваліфікованими лікарями різної спеціалізації, завезти до них необхідне дороге устаткуванням – це на даний момент щось з області фантастики. Тому така практика виїзних медичних бригад з лікарями різного профілю, якщо й не перетворює цю фантастику в реальність, то, принаймні, є для селян промінчиком надії у безпросвітній перспективі щодо медичного забезпечення, а також хоч якимось виходом із тяжкого становища, в якому опинилася сільська медицина.

А становище з медициною на селі сьогодні є дійсно надзвичайним. По-перше, державне фінансування галузі зменшується. По-друге, скорочуються маршрути автобусного та залізничного сполучення між райцентрами, містами та сільською місцевістю. Проїзд дорожчає, а тому люди часто залишаються «відрізаними» навіть від райцентру, де можуть отримати хоча б якусь кваліфіковану медичну консультацію. Стає неможливим завчасне виявлення і попередження захворювань, хвороби «запускаються», і часто їх лікування стає або дуже дорогим, або взагалі неможливим через втрачений час.

Отже поки що єдиною відповіддю на ці надскладні та болючі питання може стати саме така ініціатива, яку проявляє Благодійний фонд соціального розвитку Харківської області, – мобільні бригади лікарів, які будуть з певною регулярністю робити медичні огляди сільського населення на базі місцевих амбулаторій та ФАПів, надаючи пацієнтам медичні консультації та направляючи їх у разі необхідності до центральних лікарень. Для багатьох людей у селах це - єдиний шанс отримати кваліфіковану медичну консультацію. При цьому медпрацівники сільських амбулаторій матимуть можливість краще контролювати ситуацію на своїх дільницях і, завдяки допомозі обласних спеціалістів, поліпшити профілактичну роботу, попереджуючи та виявляючи захворювання на ранніх стадіях. Як самі селяни, так і сільські лікарі всюди говорять: «Як було би добре, щоб саме на таку ініціативу звернули увагу державні мужі та перетворили її на державну стратегію якісних змін у сільській медицині».