Якісна медицина – на селі

14.09.2015
Якісна медицина – на селі

 

 Благодійнийфондсоціальногорозвитку Харківськоїобластіпродовжуєпрактикувиїздумобільнихмедичнихбригадвисококваліфікованихлікаріву найвіддаленішікуточкиХарківщинизметоюконсультаційних тапрофілактичнихобстеженьжителів сільськоїмісцевості. 

Аби забезпечити доступ мешканців сіл до якісного медичного обслуговування, у Благодійному фонді створили одразу три медичні бригади, які за ствердженим графіком виїжджають до різних населених пунктів області, де допомагають місцевим медикам з визначенням діагнозів та станів пацієнтів. Останніми днями лікарі провели прийом у селах Шийківка, Чернещина, Піски-Радьківські, Богуславка (Борівський район), Велика Комишуваха (Барвінківський район), Семенівка, Башилово, Софієвка (Близнюківський район), Бессарабівка, Лозова, Параскавія, смт. Чапаєве (Кегичівский район). Минулої п’ятниці лікарі побували у селах Ізюмське та Вище Солоне Борівського району та у селі Надеждине Близнюківського району.

У кожному населеному пункті медичні бригади Фонду зустрічали привітно та гостинно, дякували за унікальну нагоду потрапити на консультацію до досвідчених та кваліфікованих лікарів. Адже обставини життя людей у багатьох селах вельми схожі: практична відсутність стабільної роботи та зарплати, заробіток за рахунок домашнього господарства, неможливість отримати повний медичний огляд за причини відсутності у селі спеціалістів вузького профілю, автобусне сполучення з районним центром лише тричі на тиждень у незручний час. Все це не дає жителям сіл змоги спостерігатися у лікарів постійно, дбати про власне здоров’я у разі наявності певних проблем. Саме задля подолання цього незримого бар’єру між селянами та якісним медичним обслуговуванням засновниками Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області і була створена програма «Медицина Харківщини для людей». 

У селі Ізюмське кваліфікована бригада лікарів, яка складалася із офтальмолога, гінеколога, травматолога, хірурга, кардіолога та лікаря УЗД, проводила прийом мешканців у фельдшерсько-акушерському пункті. За день вдалося оглянути та діагностувати близько ста пацієнтів, більшість з яких мала необхідність перевірити стан серцево-судинної системи, суглобів, зору, зробити кардіограму, ультразвукове обстеження та пробу крові на глюкометрі.

До бригади, що навідалася до села Вище Солоне, за проханням місцевих медиків, запросили ще й дитячого травматолога, який за день оглянув понад сорок школярів. Були зафіксовані численні випадки порушення правильної роботи опорно-рухової системи у дітей: лордози, сколіози, плоскостопість, у тому числі й поперечна, зміщення великого пальця стопи. Прикро, що більшість цих станів стали наслідками неправильного довготривалого положення тіла при сидінні чи ходьбі у незручному взутті. Якби за роки прогресування хвороби, у батьків цих школярів була б змога відправити дитину на медичний огляд у обласну лікарню, то подібних проблем можна було б уникнути. Усього на прийом до лікарів у селі Вище Солоне звернулося понад сімдесят чоловік, враховуючи й тих, хто прибув з сусіднього села Нижче Солоне.

За словами представника Благодійного фонду у Борівському районі, педагога за освітою, Світлани Григорівни Крикун, ідея впровадження у життя проекту з обстеження стану здоров’я жителів сільської місцевості є вкрай важливою та корисною, адже медичні працівники сільських сімейних амбулаторій через брак належного фінансування закладів та відсутність сучасного медичного обладнання не мають змоги провести повний огляд хворого, зробити необхідні аналізи та назначити лікування. Зазвичай вони лише припускають певний діагноз та дають направлення на огляд до районної лікарні. Та хіба люди похилого віку, які найчастіше й звертаються до лікарів, мають сили дістатися Борової та вистояти довжелезну чергу, коли до того ж єдиний автобус за декілька годин вертається на село? Так і живуть, терплять, не звертають уваги на власні проблеми зі здоров’ям, аж доки зовсім не стане зле. Тому, окрім реальної допомоги, ініціатива зі створення мобільних медичних бригад дає людям надію на позитивні зрушення у царині сільського медичного обслуговування.

Сільські жителі вкрай зацікавлені у діях Благодійного фонду на користь відродження інфраструктури їхніх невеличких населених пунктів, наголосила Світлана Крикун. Зараз представники Фонду активно працюють над проектом створенням нових робочих місць на селі, складають списки багатодітних сімей, які мають проблеми з матеріальним забезпеченням. У планах - організувати у селах пункти з прийому молока, запустити додатковий молокозавод та випускати якісні та екологічні молочні та кисломолочні продукти. Це сприятиме розвиткові тваринництва у районі, де для цього є усе необхідне: просторі лани з соковитою травою для випасання корів та чимала кількість водоймищ. 

Одним словом, Благодійний фонд соціального розвитку Харківської області чудово розуміється на проблемах селян та намагається зробити усе можливе задля того, щоб жителі найвіддаленіших куточків області мали доступ до якісного медичного обслуговування, могли працевлаштуватися поруч з домівкою та бачити, що їх село з кожним днем відроджується до життя.

Мар’яна Тарковська


Народна думка


Руслана Федорченко, поштар:

- Буквально напередодні донька Таня серйозно порізала ногу жерстяною бляшанкою, довелося везти її до Борової, накладати чимало швів. Вирішила показати її хірургу із бригади Благодійного фонду, аби впевнитися у правильності лікування. Отримала повну інформацію щодо стану дитини, рекомендовано ліки та мазі, режим навантаження на пошкоджену ногу. Нічого, окрім слів подяки, сказати не можу: усе на високому професійному рівні, з розумінням кожної ситуації , ввічливо та старанно. Спасибі засновникам Фонду за таку чудову ініціативу!

Ольга Глюздін, пенсіонерка, колишня голова сільради:

- Для нашого села приїзд лікарів – велика подія, адже не так багато місцевих взагалі виїздили до міста за медичною допомогою. То за браком часу або коштів, а то просто від остраху, що щось знайдуть і доведеться лікуватися. От такий забобонний менталітет. Але подібні акції сприяють утвердженню серед нашого населення поняття якісна безкоштовна медицина, де ввічливі та грамотні лікарі, сучасна портативна техніка та належний підхід до кожного пацієнта.

Микола Сердюк, пенсіонер, колишній бригадир та оператор доїльних апаратів радгоспу: 

- Вже понад п’ять років мучуся від подагри, а останнім часом зовсім не відчуваю правої ноги, ходити виходить лише на милицях. Приїзд лікарів Фонду став для мене справжнім порятунком. Велика дяка тим благодійникам, які спромоглися одні з небагатьох приділити селянам гідну увагу та дати змогу дізнатися про найголовніше у житті – стан свого здоров’я».

Ніна Кисла, вчитель німецької мови:

- Дуже зраділа, коли дізналася, що просто у селі є нагода зробити УЗД, адже мені час від часу необхідно перевіряти щитовидну залозу після оперативного втручання від автоімунного тиреоідіту. Вразила сучасна портативна апаратура, компетентність лікарів, чуйне ставлення до хворих. Впевнена, що це корисне та вкрай необхідне починання Фонду стане нормою для медицини Харківщини.

Ірина Приходько, домогосподарка:

- Маю певні проблеми з молочними залозами після вигодовування груддю доньки, та до лікаря з малою дитиною відправитися нереально, тому й доводилося закривати очі на новоутворення, на свій страх та ризик. І от, нарешті, змогла відвідати спеціаліста й одразу провести діагностику. Побоювання виявилися марними – можна видихнути з полегшенням. Дякую за можливість оперативно та безкоштовно пройти обстеження у кваліфікованих лікарів просто у селі, і бажаю, щоб вони приїжджали до нас якомога частіше!