Кадастровий номер тепер необхідний всім

10.02.2017
Кадастровий номер тепер необхідний всім

Кадастровий номер на земельну ділянку отримувати обов’язково чи можна користуватися нею без оформлення документів? Відповідь на це питання дає професійний землевпорядник, експерт Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області Роман Леонов.

«Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України був затверджений порядок нормативної грошової оцінки земель населених пунктів, який набрав чинності 27 грудня 2016 року. У цьому порядку зазначено, що до всіх земельних ділянок у межах населених пунктів, інформація про які не внесена до відомостей Державного земельного кадастру, застосовується коефіцієнт із значенням 2,0 (цей коефіцієнт характеризує функціональне використання земельної ділянки). До таких земельних ділянок відносяться в тому числі земельні ділянки для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) та для ведення особистого селянського господарства.

Розглянемо це на прикладі: на вулиці мешкають два сусіди, у одного є кадастровий номер на земельну ділянку і він сплачує податок на землю у розмірі 200 грн на рік, а сусіду, у якого нема кадастрового номера, доведеться сплатити у якості податку 400 грн на рік за таку ж земельну ділянку.

Так чи потрібен кадастровий номер? Роз’яснення міністерства очевидне: добровільно примусово його з початку року повинні оформити абсолютно усі».