Як у Шевченківському районі зустрічали медичну бригаду Фонду

29.02.2016
Як у Шевченківському районі зустрічали медичну бригаду Фонду

 

24 та 26 лютого медична бригада Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області відвідала села Аркадівка і Нижній Бурлук Шевченківського району.

До складу медичної бригади, яка відвідала село Аркадівка, увійшли травматолог, лікар ультразвукової діагностики, гінеколог, офтальмолог і кардіолог. Також пацієнти мали можливість здати аналіз крові на цукор і одразу отримати результати.

Лікарі-волонтери надали понад 200 медичних послуг. Кожен з фахівців прийняв близько 30 пацієнтів.

За словами голови сільради Григорія Лазарєва, подібних оглядів не було в населеному пункті ще з 90-их років.

«Раніше медичне обслуговування у нас в селі було на більш високому рівні: у нас було два ФАПа. На сьогоднішній день функціонує тільки один ФАП, де працює наш фельдшер, а сімейний лікар приїжджає до нас раз на місяць», - розповів Григорій Лазарєв.

Крім жителів Аркадівки, медогляд відвідали жителі сусідньої Ленінки. Місцеве господарство на прохання сільського голови виділило машину, яка організовано доставила всіх бажаючих в обидві сторони.

«Я вирішила прийти на огляд, бо у мене боліла рука, погіршився зір. Травматолог повідомив, що, ймовірно, після перелому ще два роки тому рука неправильно зрослася, і тому мені необхідно поїхати в районну лікарню, щоб зробити рентген», - поділилася мешканка села Ленінка пенсіонерка Тетяна Потапівна.

За словами жінки, лікарі-волонтери не тільки підказали їй, як позбутися болю в руці, але і відкрили очі на те, що вона неправильно проходить рекомендоване раніше лікування.

«Офтальмолог розповіла, як правильно користуватися очними краплями, які мені виписали ще в районній лікарні. Виявляється, їх треба застосовувати не одночасно, а по черзі, дотримуючись перерви», - розповіла Тетяна Потапівна.

Офтальмолог Ірина Вікторівна в цей день прийняла 38 осіб.

За словами фахівця, найчастіше пацієнти звертаються з катарактою і погіршенням зору.

«Троє пацієнтів потребують оперативного втручання. Вони були направлені в районну лікарню», - повідомила Ірина Вікторівна.

А лікар ультразвукової діагностики Вікторія Василівна надіслала у відділення урології районної лікарні двох чоловіків. За словами фахівця, гострої патології у пацієнтів з Аркадівки виявлено не було.

«Я привела на огляд свого батька, йому вже 78 років, тому в районну лікарню він може дістатися тільки на машині, що обійшлося б у 250 гривень, для нас це — величезні гроші. Я вдячна Фонду і лікарям за те, що тато зміг пройти огляд у всіх лікарів і отримав необхідні рекомендації, не виїжджаючи з села», - розповіла місцева мешканка Світлана Дока.

Лікарі-волонтери не тільки прийняли всіх бажаючих, які прийшли в місцевий ФАП, але і виїхали додому до жінки, яка в силу стану здоров'я не змогла сама потрапити на прийом. Їй на дому зробили кардіограму і виміряли тиск.

26 лютого медики-волонтери ще в одному населеному пункті Шевченківського району — селі Нижній Бурлук.

До складу бригади увійшли кардіолог, офтальмолог, травматолог, лікар ультразвукової діагностики та гінеколог.

Всього було надано 150 медичних послуг, найбільше пацієнтів у цей день було у кардіолога — до нього звернулось 24 людини.

За інформацією бригадира третьої медбригади Фонду Алли Іванівни, гінеколог виявила у однієї з мешканок села підозру на рак шийки матки, жінка була направлена в районну лікарню.

Для мешканців Шевченківського району візит лікарів-волонтерів став справжнім подарунком. Місцеві жителі обов'язково будуть чекати лікарів знову, щоб пройти огляд у тих фахівців, які ще не побували у них, і перевірити, чи допомогло їм дотримання рекомендацій медиків.