Канада налагоджує співпрацю з районами Харківщини

03.03.2017
Канада налагоджує співпрацю з районами Харківщини

 

Посол Канади в Україні Роман Ващук побував з робочим візитом у Валківському і Первомайському районах Харківської області. Голова дипломатичного відомства ознайомився з роботою подарованих канадською стороною карет швидкої допомоги, оглянув центральні районні лікарні та будинок для людей похилого віку в селі Грушино на Первомайщині.  

 «Я збираю враження» - так позначив мету свого візиту сам посол. За словами Романа Ващука, вже за декілька тижнів може бути ратифікована Угода про вільну торгівлю між Україною і Канадою. А значить, обом сторонам варто ретельніше вивчити існуючі можливості для взаємовигідної співпраці.

«Третій рік я намагаюся переконати пана посла відвідати Харківську область, і нарешті він тут. Це не лише символічно, але і важливо з практичної точки зору. Упевнений, подаровані Канадою автомобілі швидкої допомоги – це лише початок», - говорить Джон Шморгун, президент компанії AgroGeneration, член Наглядової ради Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області.         

На Валківщині канадський посол зустрівся з керівниками району та міста, а також з місцевими медиками. Гостю влаштували невеличку екскурсію по районній лікарні, показали новий рентген-апарат і відремонтоване пологове відділення. Роман Ващук був вражений проведеними змінами, відзначивши, що це яскрава ілюстрація того, як місцева влада, бізнес, громадські організації та іноземні партнери можуть ефективно співпрацювати на користь громади.

«Я тут бачу, що всі працюють і мають одну мету – покращити життя жителів Валківщини. Ми говорили з керівництвом району, що будемо далі працювати над питанням доступу до канадського насіння для сільського господарства, будемо думати о про медичну сферу», - відзначає посол України в Канаді Роман Ващук.

«Україна та Канада мають дуже схожий клімат, тому канадські технології можуть стати для нас величезним кроком вперед. Також ми говорили про допомогу малому аграрному бізнесу. Можливо, ми налагодимо постачання канадської уживаної техніки, яка буде конкурентоздатною за ціною, але при цьому дуже високої якості», - розповідає про результати зустрічі голова Валківської райдержадміністрації Віктор Войтенко.

У Первомайському районі посол Канади також відвідав місцеву адміністрацію та лікарню. Окремим пунктом програми став візит до районного будинку для людей похилого віку, який нещодавно був відкритий за сприяння Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області. Незважаючи на розбиті дороги, враження від поїздки на Первомайщину у посла залишилися гарні.

 «Я волію дивитися на позитив. Наприклад, в лікарні, де вже відремонтовано дитяче відділення, люди знаходяться в теплі, в гарних модернізованих умовах. Після зустрічі з міським головою, з районним керівництвом я бачу, що люди думають, працюють, бачу, що все вже готово для приходу потенційного інвестора», - констатує канадський посол

«Первомайщина вперше приймає гостя такого рівня. Цей візит дуже важливий для нас з точки зору підтримки, з точки зору уваги як до проблем району, так і країни в цілому. Ця підтримка дає надію на майбутнє, і воно обов'язково буде успішним», - відзначає голова Первомайської райдержадміністрації Володимир Павленко

Поки ж Канада продовжує підтримувати Україну, зокрема Харківщину, в медичній сфері. Напередодні візиту посла канадські партнери передали для обслуговування подарованих реанімобілів діагностичний сканер, здатний швидко і точно виявляти поламки. Також планується поставка додаткового медичного устаткування. 

«Найближчим часом 4 районних лікарні отримають сучасні тонометри. Крім того, можу сказати, що канадська сторона розглядає можливість передачі лікарням Харківської області ще декількох машин швидкої допомоги», - говорить голова правління Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області Євген Шаповал.

Нагадаємо, у лютому-березні Канада подарувала Україні 10 реанімобілів, чотири з яких отримала Харківська область. Зокрема, машини були передані центральним лікарням Валківського, Первомайського, Барвінківського та Близнюківського районів.