Канадські швидкі вже їдуть на Харківщину

27.01.2017
Канадські швидкі вже їдуть на Харківщину

Канада передала Україні десять карет швидкої допомоги, чотири з яких будуть працювати у Харківській області. Машини призначені для центральних лікарень Первомайського, Близнюківського, Барвінківського та Валківського районів. Швидкі вже розмитнені та зареєстровані, наразі вони прямують на Харківщину.

Кожна машина – це повноцінна амбулаторія на колесах, пристосована для проведення первинних реанімаційних заходів та екстреного перевезення лежачих пацієнтів. Канадці спеціально адаптували карети швидкої допомоги до українських реалій, зокрема, переробили системи електрики і підключення кисню.

«В Україні і Північній Америці ці системи відрізняються. Цього разу це вже було враховано і технічно виконано», - каже посол Канади в Україні Роман Ващук.

 Для медичних бригад, що працюватимуть на високотехнологічних швидких, канадська сторона організувала одноденний інструктаж. Медикам і водіям показали, як управляти та користуватися складною технікою, щоб у майбутньому з цим не виникло проблем. Лікар-анестезіолог Первомайської ЦРЛ Володимир Неділько не приховує свого захоплення – каже, на такій швидкій йому ще не доводилося працювати.

«У Харківській області машин такого високого класу просто немає. За 26 років роботи я бачив різні швидкі – нові, добре обладнані, але канадські машини – це щось неймовірне! Вони дозволяють надавати дуже великий об’єм медичної допомоги», - зазначає лікар.

Поїздку медиків і водіїв на навчання до Києва оплатив Благодійний фонд соціального розвитку Харківської області. Саме за його сприяння Харківщина отримала найбільшу кількість швидких – чотири з десяти, придбаних канадцями для України.

«Близнюківщина та Барвінківщина – це наразі прифронтові райони, що межують з Донецькою областю і мають великий відсоток малозабезпеченого населення. Первомайський район, за нашими даними, прийняв найбільше переселенців з окупованого Донбасу, а через Валківщину проходить траса Київ-Харків – це зона підвищеної аварійності. Тому ці райони й отримають канадські швидкі», - пояснює голова правління Фонду соціального розвитку Харківської області Євген Шаповал.

Найближчим часом Фонд підпише з представниками цих районів Меморандум про використання карет швидкої допомоги, переданих канадськими благодійниками.

 «Наша співпраця не завершиться на передачі швидких районним лікарням. Фонд буде допомагати місцевим громадам з обслуговуванням цих машин. Йдеться про придбання палива,  поповнення запасів медикаментів, у разі необхідності – ремонт», - зазначає голова Наглядової ради Фонду Валерій Дема.

Барвінківська, Первомайська та Близнюківська районні лікарні отримають канадські швидкі вже наступного тижня, а ще за тиждень таку ж машину буде передано на Валківщину.

Фото