Канадська швидка – на сторожі здоров’я жителів Валківщини

04.07.2017
Канадська швидка – на сторожі здоров’я жителів Валківщини

 

Подарований Канадою реанімобіль, що обслуговує Валківську районну лікарню, продовжує успішно перевозити хворих, які потребують спеціалізованої медичної допомоги. Минулого тижня машина двічі доставляла до Харкова лежачих пацієнтів – пенсіонера зі спинномозковою грижею та лікаря з підозрою на інсульт.

Транспортування 65-річного валківчанина було плановим. Чоловік давно має проблемі зі здоров’ям: він переніс два інсульти, інфаркт, а останнім часом страждав від хребтової грижі. 27 червня пацієнта обережно помістили у салон канадського реанімобіля та відвезли на обстеження до Харківської обласної клінічної лікарні.

«Через грижу чоловік практично не ходив, тому й знадобилося транспортування на ношах і м’яка машина. До того ж, у пацієнта був виражений больовий синдром – перевозити його треба було дуже акуратно, - зазначає головний лікар Валківської ЦРЛ Богдан Носатов. - В обласній лікарні чоловіку зробили операцію, зараз він відновлюється після хірургічного втручання. Назад ми його також будемо забирати на канадській машині».

А ось перевозити свого колегу, 55-річного лікаря-невропатолога, працівникам Валківської районної лікарні довелося в екстреному порядку. Біда сталася з чоловіком вдома: посеред ночі  йому стало погано, у нього відняло ліву сторону тіла та частково – мову. Карета швидкої доставила пацієнта до найближчого медичного закладу – районної лікарні, де йому було надано первинну допомогу. Вранці 30 червня колеги доправили чоловіка на канадському реанімобілі до обласної лікарні, щоб за допомогою МРТ визначити, чи немає у нього крововиливу. На щастя, побоювання медиків не виправдалися.

«Спеціалісти обласної лікарні виключили крововилив в мозок, наразі ми чекаємо результатів повторної МРТ. Тобто своєчасно було надано допомогу у нас в лікарні, своєчасно ми пацієнта відправили до Харкова. Добре, що в нас є спеціалізована канадська машина – вона незамінна при транспортуванні хворих з підозрою на інсульт», - каже Богдан Носатов.

Нагадаємо, реанімобіль, яким користується Валківська районна лікарня, – це подарунок Канади. У лютому цього року спеціалізовану машину передав медичному закладу партнер канадської сторони – Благодійний фонд соціального розвитку Харківської області. За п’ять місяців реанімобіль здійснив близько 20 виїздів, в тому числі кілька екстрених.