Канадська швидка плідно працює на Валківщині

26.04.2017
Канадська швидка плідно працює на Валківщині

 

Цього тижня реанімобіль, який Канада подарувала Валківській районній лікарні, перевіз до Харкова двох пацієнтів – постраждалого у ДТП і жінку з невизначеним діагнозом. Обидва потребували високоспеціалізованої медичної допомоги, яку можна отримати лише в обласному центрі.

У понеділок, 24 квітня, з Валок до Харкова було транспортовано чоловіка, що потрапив в автомобільну аварію. Сама аварія сталася на тиждень раніше, коли пройшов аномальний снігопад. На слизькій трасі чоловік не впорався з керуванням, внаслідок чого його машина перекинулася. У стані середньої тяжкості водія госпіталізували до Валківської районної лікарні, де йому було надано першу медичну допомогу. З’ясувалося, що у чоловіка зламаний хребет, повністю знерухомлена нижня частина тіла – виправити це може лише операція.

«Ми стабілізували пацієнта, а потім перевезли його до Харківської обласної травматологічної лікарні для оперативного лікування, бо у нашому медичному закладі операції на хребті не виконуються, - розповідає головний лікар Валківської ЦРЛ Богдан Носатов. – Гадаю, у чоловіка є всі шанси на стати на ноги, оскільки вчасно все було зроблено».

Наступний виїзд до Харкова канадський реанімобіль здійснив у середу, 26 квітня. До обласної клінічної лікарні було перевезено 56-річну жінку, яка двома днями раніше поступила до Валківської ЦРЛ. У пацієнтки був вкрай високий рівень ацетону у крові, однак місцевим медикам не вдалося ані знизити його, ані з’ясувати причину аномалії.

«На нашому рівні ми зробили все, що могли, але ацетон у крові не зменшувався. Тому для уточнення діагнозу і подальшого лікування жінка було перевезена до обласної лікарні, у відділення ендокринології. Треба зробити томограму, провести інші дослідження, можливо, утворилася пухлина підшлункової залози чи є якась інша причина», - зазначає Богдан Носатов

Нагадаємо, раніше канадський реанімобіль успішно перевіз з Валок до Харкова вагітну жінку, у якої почалися передчасні пологи.

Спецтранспорт, придбаний благодійниками Канади, у лютому цього року передав Валківській районній лікарні Фонд соціального розвитку Харківської області.